[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

برگزاری پانزدهیمن طرح رویش دانشجویان جدید در هفته نخست مهر، روزنامه شیراز نوین

پانزدهمین دوره از طرح رویش دانشجویان جدید دانشگاه علوم پزشکی شیراز، روز دوم مهر برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی ‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رئیس اداره امور فرهنگی مراکز و دانشکده‌های دانشگاه علوم پزشکی شیراز، گفت: پانزدهمین طرح رویش دانشگاه علوم پزشکی شیراز در روز دوم مهر سال جاری، برای ۹۰۰دانشجویی که برای نخستین بار وارد دانشگاه شده‌اند، برگزار می‌شود. 
«فریبا خانی پور» با بیان اینکه این طرح، ویژه دانشجویان تازه وارد به این دانشگاه برنامه ریزی شده و شامل دانشجویان تحصیلات تکمیلی و مقاطع ناپیوسته نیست، هدف از برگزاری آن را ایجاد آمادگی ذهنی و روحی دانشجویان برای حضور در این مرکز آموزش عالی عنوان کرد و افزود: از آنجا که تفاوت‌های بسیار عمده‌ای میان مراکز آموزشی دوران متوسطه و دانشگاه وجود دارد و فرد برای ورود به دانشگاه نیاز به کسب مهارت‌های ارتباطی خاص و ویژه‌تری دارد، لازم است تا دانشجویان جدید، دانش و مهارت لازم برای این موضوع را کسب کنند. 
او توانمندسازی دانشجویان را موجب درک بهتر شرایط محیطی خوابگاه و نیز محیط‌های آموزشی و برقراری ارتباط سالم و منطقی‌تر دانست و ادامه داد: پانزدهمین دوره از طرح رویش دانشجویان جدید، در قالب برنامه افتتاحیه و معرفی معاونت‌ها در وقت صبح و سپس برنامه بازدید از غرفه‌های دانشجویی، در وقت بعدازظهر، پیش بینی شده است.
 رئیس اداره امور فرهنگی مراکز و دانشکده‌های دانشگاه با اشاره به این موضوع که غرفه‌های تدارک دیده شده مربوط به نهادهای دانشجویی از جمله انجمن‌های علمی، کانون‌های فرهنگی، محصولات فرهنگی کتابخانه موعود و چند نهاد خودجوش دانشجویی دیگر است، گفت: در پانزدهمین دوره از طرح رویش برای نخستین بار شاهد تداوم این طرح در قالب برگزاری سه کارگاه در طول نیمسال آموزشی هستیم. «خانی پور» ادامه داد: در این سه کارگاه آموزشی که در روزهای دوازدهم و نوزدهم مهر و همچنین هشتم آذر، در سالن‌های مجتمع سینا و صدرای دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار می‌شود، مباحثی با موضوعات توان افزایی و توانمندسازی دانشجویان برای تطابق با زندگی دانشجویی و شرایط این مقطع تحصیلی و همچنین آموزش‌های لازم برای پیشگیری از انحرافات اجتماعی و عقیدتی ارائه می‌شود.
او از برگزاری نشست‌های آموزشی برای والدین دانشجویان نو ورود خبر داد و گفت: در ایام نام‌نویسی دانشجویان جدید، هر روزه با حضور مدیران و اساتید مجرب دانشگاه در کنار خانواده این دانشجویان هستیم تا آموزش‌های لازم را به آنان نیز منتقل کرده تا پل ارتباطی منسجم و مستحکمی ‌در تمام طول دوران تحصیل فرزندان آنان باشیم.
رئیس اداره امور فرهنگی مراکز و دانشکده‌های دانشگاه از تلاش برای وارد کردن مباحث آموزشی رویش در قالب واحدهای درسی دانشجویان علوم پزشکی شیراز خبر داد تا در صورت تصویب این پیشنهاد، شاهد شکوفایی فرهنگی و رفتاری مطلوب تر در محیط‌های آموزشی دانشجویان باشیم.
به گزارش روابط عمومی ‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز، طرح رویش، یکی از ابتکارات فرهنگی و آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز است که در طی آن دانشجویان نو ورود به این مرکز آموزش عالی پزشکی، مباحث توانمندسازی عقیدتی و مهارت‌های ارتباطی را در بدو ورود به دانشگاه فرامی‌گیرند.
روزهای نام‌نویسی دانشجویان جدید به دانشگاه علوم پزشکی شیراز، روزهای بیست و پنجم تا بیست هفتم شهریور و در دانشکده توانبخشی این دانشگاه، واقع در بلوار شهید چمران شیراز اعلام شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی