[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۱
  • دوره جدید

فرانک پرتوآذر: خیلی از اردوها را به دلیل مسائل مالی از دست داده‌ام!، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، فرانک پرتوآذر دارنده عنوان چهارمی رشته دوچرخه‌سواری در مسابقات آسیایی 2018 جاکارتا که به علت پاره شدن زنجیر دوچرخه‌اش در عین شایستگی دستش به مدال نرسید، این حادثه تلخ را فقط یک بدشانسی دانست و در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار روابط عمومی گفت: هنوز هم از این بابت ناراحتم، زیرا خیلی تلاش کردم در اندونزی مدال بگیرم و با تمام وجود آماده رقابت بودم و حتی با وجود تأخیر در مسابقه، باز هم ناامید نشدم و مقام چهارم را کسب کردم.
وی افزود: با وجود همه چک‌های لازم از دوچرخه‌ام قبل از شروع مسابقه، به هنگام استارت جایگاه خوبی داشتم و نفر اول بودم، ولی چهل ثانیه پس از آن زنجیر دوچرخه آسیب دید و با توجه به اینکه در رشته کوهستان فقط در دو مکان تعمیرات انجام می‌شود، مجبور شدم مسافت زیادی را با حمل دوچرخه بدوم که بیشتر هم به صورت شیب رو به بالا بود تا توانستم تعمیرات را انجام دهم و همین موضوع موجب شد 5دقیقه از مسابقه عقب بیفتم، ولی متأسفانه با وجودی که خیلی از رقیبان را پشت سر گذاشتم مقام چهارم را کسب کردم.
این بانوی قهرمان با بیان اینکه هیچ کس مقصر این حادثه نیست گفت: همه شرایط جوری رقم خورد که من نتوانم مدال بگیرم؛ زیرا روز قبل از مسابقه اعلام کردند مسیر 6 دور است، ولی قبل از شروع رقابت گفتند 5دور باید دوچرخه‌سواران مسابقه دهند و چه بسا اگر همان 6دور انجام می‌شد، به طور حتم می‌توانستم مدال برنز را کسب کنم.
پرتوآذر که با ناراحتی این واقعه را تعریف می‌کرد، با بیان اینکه اگر این اتفاق رخ نمی‌داد با توجه به شرایط موجود می‌توانستم صاحب مدال طلا یا نقره شوم تصریح کرد: اگر صاحب مدال می‌شدم می‌توانستم دیدگاه مسئولان را به این رشته تغییر دهم تا سرمایه‌گذاری بیشتری برای دوچرخه‌سواری کوهستان انجام شود و قبل از اینکه برای جایگاه خودم دلگیر باشم، بیشتر برای موقعیت این رشته ورزشی نگرانم و حتی تیم‌های رقیب هم با صراحت کسب مدال را برای من جایز می دانستند.
قهرمان دوچرخه‌سواری ایران همچنین هدف اصلی خود را کسب مدال در المپیک 2020 دانست و خاطرنشان کرد: هرچند هنوز هم برای من از دست دادن مدال آسیایی خوشایند نیست، ولی ترجیح می‌دهم به فکر المپیک باشم و از هم‌اکنون برای این تورنمنت مهم و حیاتی بیشترین تلاش را انجام دهم، ولی قطعاً بدون حمایت مسئولان نمی‌توان موفق بود.
پرتوآذر با اشاره به اینکه تنها ورزشکاری است که در این رشته ورزشی توانسته جواز حضور در المپیک را کسب کند اظهار داشت: متأسفانه مسئولان از من حمایت خوبی ندارند، فقط اداره کل ورزش و جوانان کمک هزینه خرید دوچرخه را به من پرداخت کرد، ولی در بیشتر مسابقات بین‌المللی با هزینه شخصی خودم شرکت کردم و به مدال هم رسیدم. مثلاً در تورنمنت 2017 ترکیه و صربستان همه مخارج اعزام را خودم پرداخت کردم، در حالی که کشورهای توسعه یافته با تمام وجود برای ورزشکاران خود هزینه می‌کنند، پس برای موفقیت در المپیک هم به تنهایی نمی‌توانم امید به کسب مدال داشته باشم؛ زیرا وارد صحنه بزرگی می‌‌شویم که رقیبان با آمادگی روحی و جسمی وارد مسیر مسابقه می‌شوند، درحالی‌که من تاکنون خیلی از تورنمنت‌ها و حتی اردوها را به دلیل مسائل مالی از دست داده ام.
وی ادامه داد: با توجه به تجربه‌ای که دارم، طرح‌هایی در ذهن دارم که در صورت حمایت مسئولان می‌توانم برای ورزشکاران آینده هم مؤثر باشم و بعد از خودم باید دوچرخه‌سواران دیگری در فارس همین جایگاه را داشته باشند.
فرانک پرتوآذر همچنین از پیشنهادات خارجی سخن گفت و خاطرنشان کرد: تاکنون از چندین کشور پیشنهادهای خوبی برای حضور در تیم‌های خارجی داشته‌ام که می‌توانست مسیر زندگی من را تغییر دهد، ولی عشق به فارس و ایران موجب گردید فقط پرچم کشورم را در میادین مختلف به اهتزاز درآورم.
بانوی قهرمان دوچرخه‌سواری فارس که افتخارات زیادی در رشته کوهستان کسب کرده، از نوع حمایت‌ها گفت و جواب خبرنگار ما گفت: انتظار من از مسئولان صرفاً مسائل مالی نیست، بلکه با ایجاد شغل و کسب درآمد مشخص برای قهرمانان تا حدودی باعث آرامش آنان باشند یا با حضور یک حامی مالی می توان خیلی از مشکلات را حل کرد.
وی در پایان افزود: امیدوارم تا قبل از مسابقات المپیک 2020 مسئولان عزیز واقعاً بنده را تنها نگذارند تا با آرامش خاطر فقط به فکر تمرین باشم و در المپیک پرچم ایران را بالا ببرم و برای مردم استان هم افتخارآفرینی کنم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی