[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۰
  • دوره جدید

دبیرهیئت فوتبال فارس: مطالبات هیئت فوتبال فارس از باشگاه قشقایی شیراز قانونی است، روزنامه شیراز نوین

دبیرهیئت فوتبال فارس گفت: مطالبات این هیئت از باشگاه قشقایی شیراز قانونی است و براساس توافق کتبی هزینه‌های بازی کردن در ورزشگاه پارس باید توسط این باشگاه پرداخت شود. به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی، کوروش امامی‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس توافق صورت گرفته، تیم قشقایی باید برای هر بازی در ورزشگاه پارس مبلغ 6میلیون تومان پرداخت کند که این رقم معادل یک دهم پولی است که سایر ورزشگاه‌های کشور از تیم‌های شهرشان می گیرند.
وی افزود: عوامل اجرایی هیئت فوتبال فارس برای برگزاری یک بازی حدود 40نفر هستند که این مبلغ در برابر پولی که دیگر هیئت‌ها با عوامل اجرایی کمتر می‌گیرند، بسیارناچیز است.
امامی‌فر ادامه داد: مدیرعامل باشگاه فوتبال قشقایی شیراز در شبکه‌های مجازی اعلام کرده است هیچ کمکی از هیئت فوتبال و اداره کل ورزش و جوانان فارس به این تیم نشده است؛ در صورتی که در ابتدای فصل با وجود محدودیت‌هایی که قانون‌گذار برای کمک به تیم‌های حرفه‌ای وضع کرده است، مبلغ 300میلیون تومان از طرف اداره کل ورزش و جوانان استان به این تیم پرداخت شد.
وی گفت: ورزشگاه پارس را برای چند جلسه تمرین در اختیار این تیم قرار داده‌ایم که در هیچ کجای ایران این اتفاق نمی‌افتد که ورزشگاه‌های محل بازی همچون ورزشگاه آزادی تهران، غدیر اهواز، ثامن مشهد و یادگار امام در تبریز را برای تمرین در اختیار تیم‌ها قرار دهند.
امامی‌فر اظهار داشت: تیم قشقایی تاکنون سه بازی رسمی در ورزشگاه پارس انجام داده است که فقط سه میلیون تومان پرداخت کرده و با توجه به توافق، این باشگاه مبلغ 15میلیون تومان برای انجام سه بازی بدهکار است.
وی افزود:خوشحال هستیم که تیم‌های شهرمان در مسابقات لیگ موفق هستند و ما نیز همه گونه همکاری خواهیم کرد تا تیم‌های فجر و قشقایی به لیگ برتر صعود کنند و پس از شش سال، صاحب یک تیم در لیگ برتر شویم و به انتظار به‌حق هواداران پایان دهیم.
امامی‌فر گفت: ورزشگاه پارس پس از 22سال به بهره‌برداری رسید و باید چمن و دیگر تجهیزات این ورزشگاه برای برگزاری بازی‌های رسمی حفظ شوند؛ از این رو نمی‌توانیم به چمن ورزشگاه فشار وارد کنیم، چرا که چمن نیاز به استراحت دارد، همان‌گونه که در ورزشگاه آزادی تهران اجازه نمی‌دهند به فاصله کوتاه بازی بر گزار شود، چه اینکه بخواهند برای تمرین در اختیار تیم‌ها قرار دهند.
وی گفت: با همکاری هیئت فوتبال و اداره کل ورزش و جوانان فارس، مشکلات انتقال تیم قشقایی از برق جدید که فدراسیون اجازه بازی کردن به این تیم را نمی‌داد، با رایزنی‌های زیاد حل کردیم که در چارچوب وظایف ما نبوده است.
امامی‌فر افزود: هم‌اینک تیم قشقایی در لیگ دسته یک فوتبال نتایج خوبی کسب کرده است و مدیرعامل این باشگاه نباید در شبکه‌های مجازی تیم را به حاشیه ببرد و باید اجازه دهیم این روند موفقیت آمیز حفظ شود.
دبیر هیئت فوتبال فارس بیان کرد: اگر مشکلاتی هم وجود داشته باشد نباید در شبکه‌های مجازی آن را به چالش کشید، چراکه این امر فقط به ضرر تیم تمام می‌شود.
تیم فوتبال قشقایی شیراز هم‌اینک در لیگ دسته یک پس از انجام پنج بازی و کسب 10امتیاز با تفاضل گل کمتر نسبت به تیم صدر جدول در رده چهارم قرار دارد.
تیم فجر که در رده دهم جدول قرار دارد به همراه قشقایی شیراز، نمایندگان استان فارس در لیگ دسته یک فوتبال کشور هستند.
در رقابت‌های فوتبال دسته یک کشور 17تیم حضور دارند و به صورت دوره‌ای با هم بازی می‌کنند و در پایان 2تیم اول و دوم به صورت مستقیم جواز صعود به لیگ برتر در فصل 98 را دریافت خواهند کرد و تیم سوم این رده نیز با تیم چهاردهم لیگ برتر برای کسب یک سهمیه دیگر رقابت خواهد کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی