[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۳
  • دوره جدید

پاسخگویی رئیس کل دادگستری فارس به مشکلات قضایی جانبازان و ایثارگران، روزنامه شیراز نوین

به مناسبت هفته دفاع مقدس رئیس کل دادگستری استان فارس  و برخی از معاونین وی در برنامه ملاقات مردمی ‌این هفته خود پذیرای جانبازان، ایثارگران و خانواده معظم شهدا و دیگر مراجعه‌کنندگان بودند و در این دیدار چهره به چهره به صورت ویژه به بررسی و پاسخگویی مشکلات قضایی جانبازان و ایثارگران پرداخته شد. 
 به گزارش روابط عمومی ‌دادگستری استان فارس علی القاصی رئیس کل دادگستری استان ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا و رشادت‌های همه ایثارگران در 8 سال دفاع مقدس آرامش و امنیت امروز میهن اسلامی‌ را نتیجه جانفشانی شهدا، ازخودگذشتی ایثارگران و استقامت آزادگان خواند و افزود: خدمت به مردم عبادت است و خدمتگزاری به ملتی که حماسه بزرگ 8ساله دفاع مقدس را در کارنامه دارد، مصداق واقعی تقرب به درگاه الهی است. رئیس کل دادگستری استان فارس با اشاره به غنای ارزش‌های والای دفاع مقدس گفت: شرط حفظ و اشاعه ارزش‌های دفاع مقدس توجه ویژه به پرچم داران و نماد‌های واقعی فرهنگ ایثار و شهادت است. علی القاصی با تأکید بر اینکه دفاع مقدس بخشی از ارزش‌های اجتماعی در جامعه اسلامی‌ محسوب می‌شود خاطرنشان ساخت: فرهنگ ایثار و شهادت به عنوان اصلی‌ترین ارزش دوران دفاع مقدس در برهه ای از زمان شکل گرفت که کشور نیازمند نوسازی فرهنگی بود و همگان شاهدند که جوانان پاک این مرز و بوم با ایمان و اعتقاد خود و رهبری حکیمانه بنیانگذار انقلاب اسلامی‌ یک فرهنگ عمیق برگرفته از قیام عاشورا را در کشور بنیان نهادند که همچنان این فرهنگ عظیم پابرجا مانده است. نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس با بیان اینکه همه ما موظفیم تا مقام و جایگاه جانبازان و ایثارگران و خانواده معظم شهدا را ارج نهیم خاطرنشان کرد: امروز در  شرایط و موقعیتی قرار داریم که آسیب‌ها و تهدیدات داخل و خارج علیه کشور ما رو به گسترش است و دشمنان نظام با سازماندهی به دنبال این هستند تا روحیه جهاد، شهادت و  ایثارگری  را در نسل جوان ما تضعیف کنند. القاصی در دیدار عمومی دیروز مسئولان قضایی استان ضمن بررسی پرونده قضایی بیش از 50 نفر از مراجعان شامل جمعی از ایثارگران، جانبازان، خانواده معظم شهدا و سایر مراجعان به فعالیت‌های دفتر حمایت حقوقی و قضایی ایثارگران نیز اشاره کرد و گفت: در مجموعه دستگاه قضایی دفتر حمایت حقوقی و قضایی از ایثارگران وظیفه دارد مسایل و مشکلات این قشر را پیگیری کند و بدون هیچ منت و چشم‌داشتی بر اساس قانون، مسائل و مشکلات قضایی پیش روی آنان را بررسی نماید. القاصی همچنین از آمادگی جامعه بسیج حقوقدانان در ارائه خدمت به ایثارگران در همه ایام سال خبر داد و افزود: با همکاری سپاه فجر استان و بنیاد شهید انقلاب اسلامی ‌مجموعه دفتر حمایت از ایثارگران و خانواده شهدا و جانبازان انقلاب اسلامی ‌به صورت ثابت آماده ارائه مشاوره قضایی است. وی خاطر نشان کرد: سازمان بسیج حقوقدانان با ارائه مشاوره حقوقی به جانبازان و ایثارگران و هدایت آنان نسبت به تکالیف سازمانی خود متعهد خواهد بود.
 القاصی در پایان با اشاره به این که در قبال خون شهدا و رشادت‌های جانبازان و ایثارگران مسئول هستیم، بر تکریم و احترام بیشتر نسبت به این عزیزان و تقویت فرهنگ ایثار و دفاع از ارزش‌های انقلاب در دستگاه قضایی تأکید کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی