[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

سنجش سلامت ۹۰۰دانشجوی جدید دانشگاه، روزنامه شیراز نوین

جوانی یکی از مراحل مهم رشد است که به گروه سنی ۱۸ تا ۲۹ سال اطلاق می‌شود؛ بنابراین برنامه‌ریزی برای سلامت این گروه سنی یکی از مهم ترین وظایف همه ارگان‌هاست.
به گزارش روابط عمومی ‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز، معاون بهداشت دانشگاه گفت: با توجه به جوان بودن ساختار جمعیتی کشورمان که حدود ۲۴درصد از جمعیت کشور را به خود اختصاص داده است و از آنجا که بسیاری از دانشجویان در این گروه سنی قرار دارند، تأمین، حفظ و ارتقای سلامت این قشر از جامعه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. دکتر «عبدالرسول همتی» افزود: با توجه به شروع سال تحصیلی جدید و همزمان با نام نویسی دانشجویان نو ورود، با همکاری مشترک معاونت‌های فرهنگی دانشجویی، آموزشی و درمان دانشگاه، سنجش سلامت جسمانی دانشجویان طبق سامانه یکپارچه بهداشت «سیب» انجام شد. او ادامه داد: در این طرح خدمات سطح اول غیر پزشک و پزشک شامل ارزیابی و مراقبت تغذیه‌ای، قلبی و عروقی، ابتلا به فشار خون بالا، اختلالات ژنتیکی، اختلال مصرف مواد، مصرف دخانیات، سلامت روانی، اجتماعی و بیماری‌های عفونی به دانشجویان ارائه و اطلاعات به دست آمده در پرونده الکترونیکی سامانه سیب ثبت شد.
معاون بهداشت دانشگاه گفت: در صورت نیاز به انجام آزمایش‌های پاراکلینیکی تشخیصی و پیگیری مراقبت‌های درمانی، دانشجو به مرکز طبی دانشجویان و درمانگاه‌های تخصصی مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز ارجاع و پیگیری ادامه روند درمانی تا رفع بیماری و اختلال از سوی پزشک و مراقب سلامت مراکز خدمات جامع سلامت معاونت بهداشت انجام می‌شود.
دکتر همتی اضافه کرد: در راستای پیگیری مراقبت‌های بعدی دانشجویان و انجام مراقبت‌های دانشجویان به جا مانده از معاینه در زمان نام نویسی، تعدادی از مراکز خدمات جامع سلامت از زیر مجموعه معاونت بهداشت برای ارائه خدمات تا پایان دوره تحصیلی دانشجویان، مشخص شده‌اند.
به گزارش روابط عمومی‌ دانشگاه علوم پزشکی شیراز، انجام سنجش سلامت جسمانی بیش از ۹۰۰ دانشجوی جدید دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با همکاری مراکز بهداشت شهرستان شیراز در سالن غدیر دانشکده توانبخشی انجام شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی