[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۲
  • دوره جدید

اطفای حریق در باغ منصورآباد ، روزنامه شیراز نوین

آتش‌سوزی گسترده چهار باغ در منصورآباد 80 اصله درخت را طعمه حریق کرد.
در ساعت 10:50 دقیقه روز گذشته گزارش آتش سوزی چهار باغ از طریق تماس شهروندان به سامانه 125 اعلام شد و تیم اطفایی از سه ایستگاه 4،20و 15 به سرعت خود را به محل حادثه در منصورآباد رساندند.
بیژن امامی ‌فرمانده ایستگاه 4 در این باره گفت: در مساحت چند هکتاری که چهار باغ میوه را دربرمی‌گرفت  به دلیل شعله‌ی باز در مجاورت خار و خاشاک و درختان خشکیده حریق ایجاد شده و با توجه به استعداد محیطی محل حادثه و باد شدید شعله‌های آتش به سرعت گسترش و تمامی ‌محیط را در بر گرفته بود و در حال گسترش و سرایت به باغ‌های مجاور بود.
امامی‌ در ادامه به نحوه انجام عملیات اشاره کرد و گفت: پس از رسیدن به محل، بدلیل  شرایط فضای داخلی باغ،  ابتدا موانع را برطرف کرده و همزمان نیروها با چهار خودرو اطفایی سنگین کار لوله کشی را آغاز کردند، وزش باد و استعداد محیطی محل مزید بر علت شده و هر لحظه شعله‌های حریق را گسترده‌تر و اطفای آن را برای تیم عملیاتی دشوارتر می‌کرد.
سرانجام آتش نشانان بعد از 3 ساعت تلاش بی‌وقفه، بوسیله چندین رشته آبدهی، شعله‌های آتش را مهار و کاملاً خاموش کردند و سرانجام بعد از لکه‌گیری و ایمن‌سازی کامل محل حادثه به عملیات خود پایان دادند.
گفتنی است در این حریق 80 اصله از درختان باغ از انواع انگور، انار و صنوبر در آتش سوخت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی