[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۰
  • دوره جدید

آمادگی پذیرش روزانه ۱۰هزار زائر اربعین در موکب احمدبن موسی(ع) ، روزنامه شیراز نوین

 مدیر اجرایی موکب احمدبن موسی(ع) از آمادگی پذیرایی از زائران اربعین حسینی در این موکب تا سقف 10 هزار نفر خبر داد.
به گزارش کمیته اطلاع‌رسانی و بین‌الملل موکب احمدبن موسی(ع)، مسعود راستی، عضو هیئت امنا و مدیر اجرایی این موکب از آمادگی پذیرایی از زائران اربعین حسینی در این موکب تا سقف 10 هزار نفر خبر داد و گفت: ما تمام تلاش خود را برای ارائه بهترین خدمات به زائران اربعین حسینی انجام خواهیم داد.  وی افزود: ایام پیک حضور زائران پیاده اربعین حسینی در کربلای معلی 4 روز منتهی به روز اربعین است که تجربه چندین ساله ما نشان می‌دهد که ظرفیت موکب در این ایام پر می‌شود.
راستی با یادآوری اینکه موکب احمدبن موسی(ع) در شهر کربلای معلی هر ساله در ایام اربعین حسینی برپا می‌شود، گفت: امسال نزدیک‌ترین زمین به حرم مطهر امام حسین(ع) را برای برپایی این موکب انتخاب کردیم که این زمین تا حرم مطهر امام حسین(ع) تنها 800 متر فاصله دارد. 
مدیر اجرایی موکب احمدبن موسی(ع) با اشاره به موقعیت دقیق این زمین گفت: این زمین در خیابان روضتین کربلای معلی قرار دارد که از باب‌الشهدا می‌توان وارد حرم مطهر امام حسین(ع) شد. 
وی با تأکید بر اینکه ما امسال هیچ کاهشی در ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی نخواهیم داشت، گفت: تمام خدمات خود در بخش‌های مختلف اسکان، درمانگاه، آشپزخانه و غیره در موکب را در سال جاری تقویت کرده‌ایم. 
راستی همچنین از افزایش ظرفیت اسکان بانوان در موکب احمدبن موسی(ع) خبر داد و گفت: تجربه سال‌های قبل نشان می‌دهد که بانوان زائر نمی‌توانند در هر جایی اسکان یابند به همین دلیل طوری برنامه‌ریزی کردیم تا بتوانیم جمعیت بیشتری از نوامیس خود را اسکان دهیم. 
مدیر اجرایی موکب احمدبن موسی(ع) با بیان اینکه گروه پیشرو خادمان موکب 6 مهرماه جاری به کربلا اعزام می‌شوند، گفت: این افراد برای انتقال کانتینرهای موکب که در انبار امام حسن(ع) کربلا قرار دارند، به زمین مورد نظر، عازم می‌شوند.
وی ادامه داد: گروه دوم که متشکل از 40 نفر از افراد فنی و متخصص اعم از برقکار، جوشکار، داربست زن، بنا و غیره هستند برای احداث زیرساخت‌ها اعم از زدن چادرها، سرویس‌های بهداشتی،‌ درمانگاه و غیره در تاریخ 10 مهرماه به کربلا اعزام می‌شوند.
راستی همچنین این نکته را یادآور شد که زمان اعزام گروه خادمان موکب احمدبن موسی(ع) به کربلای معلی را متعاقباً اعلام خواهیم کرد. 
مدیر اجرایی موکب احمدبن موسی(ع) در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری اینکه تمام هزینه‌های این موکب از محل نذورات و کمک‌های مردمی ‌است، گفت: ما همچنان نیازمند مشارکت‌های مردمی ‌هستیم زیرا اگر مردم مشارکت نکنند، ما نمی‌توانیم کاری انجام دهیم. 
وی به راه‌های کمک و مشارکت مردم اشاره کرد و گفت: عاشقان خاندان عصمت و طهارت می‌توانند کمک‌های خود را یا با مراجعه به دفتر موکب احمدبن موسی(ع) واقع در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) و کشیدن کارت در دستگاه پوز آن دفتر و یا به شماره حساب 25474355555551 بانک انصار به نام موکب احمدبن موسی(ع) واریز کنند.
راستی در پایان یادآور شد که مشارکت و کمک به موکب احمدبن موسی(ع) در حقیقت همان خدمت به زائران امام حسین(ع) است که قطعاً هر کسی در این راه قدم بردارد، خداوند ده برابر هزینه‌های اهدایی را به آنان بازمی‌گرداند چنانچه عراقی‌ها هر ساله در ایام اربعین به‌صورت گسترده برای خدمت به زائران اباعبدالله‌الحسین(ع) در ایام اربعین همت می‌گمارند و این کار را موجب خیر و برکت سالیانه خود می‌دانند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی