[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۱
  • دوره جدید

بخشنامه‌ها آفت اقتصاد هستند، روزنامه شیراز نوین

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس گفت: آمریکا برای ایجاد تحریم‌ها بر کشور ما تیم ویژه‌ای دارد اما متأسفانه تا امروز ما در کشور تیم منسجمی ‌برای مقابله با تحریم‌ها نداریم و این نشان می‌دهد که عزم داخلی برای مقابله با تحریم وجود ندارد.
به گزارش روابط عمومی ‌اتاق بازرگانی فارس، جمال رازقی در جلسه کمیته ویژه اقتصادی استان در اتاق بازرگانی فارس بیان کرد: با ادامه این روند که تیم متخصصی برای مقابله با تحریم‌ها در کشور ایجاد نشود، هر روز شاهد تصمیمات غیرکارشناسی و عجولانه هستیم و فعالیت‌های اقتصادی ما در کشور آب به آسیاب دشمن ریختن است.
وی افزود: امروز بیشترین مشکل اقتصاد ما صدور بخشنامه‌های غیر کارشناسی در داخل کشور است که این بخشنامه‌ها به آفت در حوزه اقتصاد تبدبل شده است که گاهی قوانین نیز قربانی این بخشنامه‌ها می‌شوند. رازقی با اشاره به وجود فساد در بازار ارز و سردرگمی ‌تولیدکنندگان و صادرکنندگان به دلیل تعدد بخشنامه‌ها اظهار داشت: رسالت اتاق بازرگانی به عنوان مشاور سه قوه ارائه نظرات کارشناسی، تخصصی و علمی ‌در حوزه اقتصاد است که در این زمینه اتاق بازرگانی فارس بسته پیشنهادی راهکارهای عبور از بحران را پس از تصویب در اتاق ایران، به دولت ارائه کرده است.
رئیس اتاق بازرگانی فارس با بیان اینکه سیاست‌های گذشته برای برون‌رفت از شرایط فعلی تأثیرگذار نیست عنوان داشت: ما به عنوان بخش خصوصی می‌بینیم که اگر در داخل کشور به وحدت و انسجام نرسیم مشکلات ما حل نخواهد شد و سیاست‌ها نتیجه مثبت بر اقتصاد نخواهد داشت.
وی اضافه کرد: این شرایط اقتصادی به نفع عده کمی ‌و به ضرر بسیاری از مردم است که دولت باید برای این وضعیت نسخه‌ای کارشناسی‌شده در نظر بگیرد وگرنه تبعات تصمیمات عجولانه به ضرر کشور است.
رازقی با بیان اینکه دولت باید مردم را به عنوان سرمایه‌های اجتماعی حفظ کند ادامه داد: امروز کشور بیش از هر زمان دیگری نیازمند وحدت و همبستگی اجتماعی است و دولت باید در حوزه اقتصاد و معیشت مردم تدابیر لازم را در نظر بگیرد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز گفت: اقتصاد نیازمند یک مدل مشخص و کارشناسی است که متأسفانه ما در مدیریت اقتصاد کشور مدل نداریم و عمده تصمیمات در این حوزه متناسب نیست.
سهراب مختاری افزود: پیشنهادی به وزارتخانه دادیم که تا زمان تحریم‌ها نظام بانکی، بیمه‌ای و مالیاتی جرایم خود را قطع کنند که امیدواریم با آن موافقت شود. 
در این جلسه که با حضور برخی از مدیران کل و فعالان اقتصادی استان فارس برگزار شد، مسایل و مشکلات حاکم بر فضای اقتصادی کشور و استان نیز مطرح شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی