[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۰
  • دوره جدید

خروج بیمارستان‌ها از پیمان‌نامه بیمه سلامت، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- محمد شبیری

mohammad4838@yahoo.‌com

 مدیرکل بیمه سلامت استان فارس با تأکید بر اینکه  بیمه سلامت با هیچ بیمارستان مراکز درمانی  لغو قرارداد نداشته و همواره تلاش دارد به بیمه شدگان خدمات مطلوب ارائه دهد گفت: امروزه بیش از دو میلیون و 800هزار بیمه شده با دفترچه بیمه سلامت در فارس وجود دارد و از خدمات این صندوق استفاده می‌کنند.
به گزارش خبرنگار شیراز نوین روز گذشته دکتر صابر فرخی در جمع خبرنگاران حضور یافت و با تأکید بر اینکه خدمات بیمه سلامت برای بیمه‌شدگان همچنان ادامه دارد اظهار داشت: تمام بدهی‌های بیمه سلامت به مراکز درمانی طرف قرارداد با این بیمه در استان آنچه مربوط به سال 97 است پرداخت شده و آنچه به عنوان پرداخت نشده باقیمانده، اسناد در حال رسیدگی است. وی با اعلام اینکه بیمه سلامت علی‌رغم لغو یک طرفه قرارداد از سوی برخی از مراکز خصوصی همچنان به تعهدات خود وظیفه‌مند است و برای رفع مشکلات بیمه‌شدگان خود، با راه‌اندازی میز خدمت در بیمه سلامت پرونده‌های مربوط به پرداخت‌های بیمه‌شدگان به مراکز درمانی خصوصی را به سرعت رسیدگی خواهیم کرد. فرخی همچنین به بیمه‌شدگان بیمه سلامت گفت: در صورت  نیاز می‌توانند با  مراجعه  به درمانی خصوصی اسناد پرداختی خود را ارائه دهند تا پس از بررسی نسبت به پرداخت آن اقدام شود. مدیر بیمه سلامت فارس با اشاره به اقدام برخی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی خصوصی استان فارس در لغو یک طرفه قرارداد خود با بیمه سلامت ادامه داد: اینکه مدیران این مراکز زمان دریافت مطالبات خود از بیمه سلامت را چیزی غیر از آنچه هست مطرح می‌کنند اقدام اخلاقی و درستی نیست که این کار یا به بی‌اطلاعی آنها از سیستم مالی مجموعه تحت مدیریتشان مربوط می‌شود و یا این آمار اشتباه را با علم و آگاهی مطرح می‌کنند. به عقیده  این مقام مسئول در چنین شرایطی که کشور با برخی مشکلات اقتصادی مواجه است، لغو یک طرفه قرارداد اقدام پسندیده‌ای نبود و جز سرگردان کردن مردم و لطمه به آنها نتیجه دیگری نخواهد داشت و انتظار داشتیم مدیران این مجموعه‌ها در مواجهه با این مسئله صبر بیشتری پیشه می‌کردند.
وی گفت: 72 درصد مراودات بیمه سلامت با مراکز درمانی و بیمارستان‌های دولتی است و مابقی با مراکز بخش خصوصی و خیریه است. این مقام مسئول ادامه داد: هم اینک سه هزار و 550 مرکز درمانی در استان طرف قرارداد بیمه سلامت هستند که مطالبات آنها به شکل 70درصد در زمان دریافت اسناد و 30 درصد باقیمانده پس از بررسی اسناد که حدود 45 روز طول می‌کشد پرداخت می‌شود. وی گفت: در استان فارس بیش از 2 میلیون و 800 هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند که یک میلیون و 800 هزار نفر بیمه شدگان صندوق اول یعنی عشایر، روستاییان و جمعیت شهرهای زیر 20 هزار نفر، 630هزار نفر بیمه شدگان صندوق دوم یا بیمه همگانی، 300 هزار نفر بیمه‌شدگان صندوق کارکنان دولت خدمات درمانی و حدود 100 هزار نفر نیز بیمه‌شدگان صندوق سایر اقشار هستند. فرخی افزود: 90 درصد بیمه شدگان ما در استان به شکل رایگان بیمه هستند و هیچ وجهی به عنوان حق بیمه پرداخت نمی‌کنند و حق بیمه آنها توسط دولت پرداخت می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی