[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۰
  • دوره جدید

کاروان‌های سلامت به مناطق محروم فارس اعزام می‌شود، روزنامه شیراز نوین

معاون امور داوطلبان هلال احمر استان فارس از اعزام ۴۴ کاروان سلامت این جمعیت به مناطق محروم استان خبر داد و گفت: این کاروان‌ها علاوه بر بحث سلامت، معیشت‌محور هم هستند.
کامبیز قهرمانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، با اشاره به اینکه اعزام کاروان‌های سلامت و معیشت محور یکی از وظایف سازمان داوطلبان هلال احمر است، اظهار داشت: اعزام کاروان‌ها در استان فارس از شهریورماه شروع شده و براساس برنامه‌ریزی انجام گرفته تا پایان سال 44 کاروان به نقاط محروم شهری و روستایی اعزام می‌شود. 
وی با بیان اینکه مناطق محروم از سوی شعب شهرستانی هلال احمر شناسایی و نیازسنجی شده‌اند، گفت: متناسب با بودجه 44 منطقه که از لحاظ شاخص‌های محرومیت در اولویت قرار می‌گرفتند، برای خدمات‌رسانی انتخاب شدند. 
معاون امور داوطلبان هلال احمر استان فارس با بیان اینکه این برنامه‌ها به صورت پروژه‌های داوطلبی تعریف می‌شود، افزود: پروژه‌های داوطلبی به این معناست که منابع مالی برای برگزاری آن از طریق خیران و نیک‌اندیشان تأمین می‌شود یعنی صفر تا صد تهیه بسته‌های بهداشتی، دارویی و غذایی را خیران تقبل می‌کنند و هلال احمر تنها بودجه پشتیبانی را برعهده دارد. 
قهرمانی با اشاره به خدماتی که در این کاروان‌ها ارائه می‌شود، بیان کرد: ویزیت و توزیع داروی رایگان در کنار ارائه بسته‌های بهداشتی بخشی از خدماتی است که توسط پزشکان عمومی، متخصص و پیراپزشکان در این مناطق ارائه می‌شود. 
وی عنوان کرد: خدمات پرستاری، خدمات روان‌شناسی و مشاوره، برپایی ایستگاه سنجش سلامت و انجام کارهای فرهنگی و آموزشی توسط اعضای داوطلب هلال احمر از دیگر خدماتی است که در قالب این کاروان‌ها به مردم این مناطق ارائه می‌شود. 
معاون امور داوطلبان هلال احمر استان فارس تصریح کرد: در بخش معیشت محور نیز بسته‌های مواد غذایی و نوشت‌افزار تهیه و بین خانواده‌های این مناطق توزیع می‌شود. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی