[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۲
  • دوره جدید

لایحه مبارزه با قاچاق انسان به دولت ارسال شد، روزنامه شیراز نوین

معاون حقوقی قوه قضائیه اعلام کرد: لایحه مبارزه با قاچاق انسان و عبوردهندگان افراد غیر مجاز از مرز پس از انجام اصلاحات نهایی با تأیید و امضای ریاست قوه قضاییه به دولت ارسال شد.
به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاونت حقوقی قوه قضاییه، ذبیح‌الله خدائیان با بیان ضرورت‌های تدوین این لایحه خاطرنشان کرد: در سال 1383 به منظور مقابله با این پدیده، قانونی به تصویب رسید که در آن قانون به برخی موضوعات مرتبط با این جرم از جمله قاچاق اعضای بدن، قاچاق مهاجر و بسیاری مسائل دیگر توجه نشده بود؛ بر این اساس به درخواست نهادهای امنیتی و انتظامی، تدوین لایحه‌‌ای جامع در خصوص مبارزه با قاچاق انسان در دستور کار معاونت حقوقی قرار گرفت.
معاون حقوقی قوه قضاییه با بیان اینکه این لایحه مشتمل بر 29 ماده و 12 تبصره است خاطرنشان کرد: لایحه مبارزه با قاچاق انسان توسط معاونت حقوقی قوه قضاییه و در کمیسیونی با حضور قضات، اساتید دانشگاه‌ها، نمایندگان دستگاه‌های اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی ‌و کارشناسان معاونت حقوقی تهیه و تدوین شده است و پس از بررسی متن نهایی در شورای عالی مسئولان قضایی به ریاست آیت الله آملی لاریجانی رئیس محترم قوه قضاییه به دولت ارسال شد. خدائیان در پایان ابراز امیدواری کرد که این لایحه سریع‌تر از طریق دولت به مجلس شورای اسلامی ‌ارسال و با طی مراحل قانونگذاری، هر چه زودتر به قانون تبدیل شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی