[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۲
  • دوره جدید

باید از فرصت جام جهانی قطر برای ورود گردشگران به استان فارس استفاده کنیم!، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با اشاره به میزبانی این استان از المپیاد استعدادهای برتر کشور در ۲رشته هندبال و بسکتبال بانوان، مسابقات بین‌المللی هنرهای رزم سواره و مسابقات رزمی با حضور هشت کشور در سال جاری، گفت: با توجه به برگزاری این رویدادهای ملی و بین‌المللی ورزشی در استان، لازم است برنامه‌ریزی دقیقی برای بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های استان و اجرای مناسب این برنامه‌ها صورت گیرد.
به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، اسماعیل تبادار در جلسه شورای عالی ورزش استان با بیان اینکه مدیریت متمرکز و جلب مشارکت همه دستگاه‌ها در زمینه برگزاری رویدادهای بین‌المللی ورزشی باید در دستور کار قرار گیرد، اظهار کرد: خوشبختانه استان فارس سابقه برگزاری این رویدادها را در کارنامه خود دارد و المپیاد ورزشی دانشجویان کشور نیز در سال جاری با همت مدیران استان، به شایستگی در دانشگاه شیراز برگزار شد.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه گسترش ورزش، سلامتی را در جامعه بیمه می‌کند، به اهمیت سلامتی و تندرستی مردم در سازمان‌هایی مانند بهزیستی، آموزش و پرورش و علوم پزشکی اشاره کرد و ادامه داد: همه مدیرانی که به سلامت جسمی و روانی مردم علاقه‌مند هستند، باید برای گسترش ورزش در جامعه تلاش کنند و مدیران دستگاه‌هایی مانند آموزش و پرورش، بهزیستی و علوم پزشکی باید در این زمینه پیشتاز باشند.
تبادار با تأکید بر اهمیت ورزش در زمینه‌های مختلف گفت: ورزش زمینه مناسبی برای ابلاغ پیام صلح و دوستی به همه دنیا و جوامع است و تأثیر شایان توجهی در دیپلماسی کشور ایفا می‌کند.
وی گسترش ورزش در سطح ادارت، مدارس، اصناف، دانشگاه‌ها و محله‌ها را یکی از اهداف مهم دانست و بیان کرد: این موضوع باید با جدیت توسط اداره کل ورزش و جوانان مورد توجه قرار گیرد، زیرا می‌تواند تعداد زیادی از افراد را با مقوله ورزش همراه کند.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه باید ظرفیت‌های زیرساختی ورزش در استان فارس شناسایی شوند، گفت: ورزش و جوانان باید برای بهره‌برداری کامل و بهینه از این امکانات با هماهنگی دستگاه‌های مربوط، برنامه‌ریزی کند.
تبادار با اشاره به برگزاری جام جهانی فوتبال 2022 در کشور قطر و زمینه‌های مناسب همکاری استان فارس با این کشور، افزود: باید از این فرصت برای ورود گردشگران به استان فارس به بهترین شکل استفاده کنیم و با توجه به ظرفیت مناسب گردشگری و اقامتی شهر شیراز، تعداد قابل توجهی از گردشگران را به سمت استان فارس هدایت کنیم.
وی با توصیه اکید در خصوص توجه ویژه به گسترش ورزش همگانی در استان فارس، ادامه داد: باید وضعیت ورزش همگانی در سال 97 نسبت به سال 96 پیشرفت شایان توجهی داشته باشد و در این راستا، از فرماندارانی که در این زمینه تلاش برجسته‌تری داشته‌اند، تقدیر خواهد شد.
استاندار فارس با بیان اینکه توجه به گسترش و تکمیل زیرساخت‌های ورزشی در دولت تدبیر و امید نسبت به گذشته بیشتر بوده است، به تکمیل ورزشگاه 50هزار نفری پارس با اختصاص اعتبارات فراوان و تلاش‌های گسترده اشاره کرد و افزود: با بهره‌برداری از مجموعه ورزشی ۶هزار نفره در دهه فجر، امکانات قابل توجهی برای برگزاری رویدادهای ورزشی ملی و بین‌المللی در استان فارس فراهم خواهد شد.
استان فارس در سال جاری میزبان المپیاد استعدادهای برتر کشور در دو رشته هندبال و بسکتبال بانوان، مسابقات بین‌المللی هنرهای رزم سواره و مسابقات رزمی با حضور هشت کشور خواهد بود.
در این جلسه که مدیرکل ورزش و جوانان فارس و معاونان و اعضای شورای عالی ورزش حضور داشتند، گزارشی از برنامه‌های اداره کل ورزش و جوانان استان و میزان آمادگی استان برای برگزاری رویدادهای ورزشی ملی و بین‌المللی در شهر شیراز ارائه شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی