[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۰
  • دوره جدید

امام‌جمعه موقت شیراز: تبعیض بیش از تحریم مردم را آزار می‌دهد، روزنامه شیراز نوین

امام جمعه موقت شیراز گفت: به اندازه‌ای که تبعیض در این کشور مردم را رنج می‌دهد تحریم آنها را آزار نمی‌دهد. به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام محمدحسن مرادی در خطبه‌های نماز جمعه شیراز افزود: کسانی در ایران هستند که می‌توانند چندین هزار سکه احتکار کنند اما برخی به دلیل ناتوانی در تأمین 10 سکه برای مهریه اکنون پشت میله‌های زندان قرار دارند.
وی ادامه داد: مردم از وجود اینگونه تبعیض‌ها در جامعه رنج می‌برند و مسئولان باید بدانند که جبهه گیری در نظام جمهوری اسلامی ‌باید برای دفاع از قشر محروم جامعه باشد. وی در ادامه اظهار داشت: برنامه‌ها و اقدامات بانک مرکزی و قوه قضاییه در هفته‌های اخیر برای کاهش نرخ دلار مؤثر واقع شد اما مردم به کاهش نرخ دلار قانع نیستند و باید قیمت کالاها و اجناس نیز کاهش پیدا کند.
حجت الاسلام مرادی عنوان کرد: احتکار و انبار کردن اجناس خصوصاً مواد غذایی با هدف گرانی به لحاظ شرعی حرام است و باید به جد با آن برخورد شود و مردم نیز در این زمینه باید همکاری لازم را انجام دهند و البته بازاریان نیز باید انصاف را رعایت کنند و اجناسی را که با ارز دولتی خریداری شده با قیمت آزاد نفروشند.
امام جمعه موقت شیراز در بخش دیگری از سخنان خود گفت: طی شش هفته گذشته آمریکا 10 شکست و ضربه فنی را نظیر رأی دیوان لاهه به نفع ایران، قیمت نفت، تحولات اخیر افغانستان و پاکستان متحمل شد.
امام جمعه موقت شیراز با اشاره به فرمایش‌های رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه ما تحریم‌ها را می‌شکنیم و حتی در زمان تحریم‌ها سیلی محکمی ‌نیز به آمریکا خواهیم زد، اظهار داشت: تا زمانی که چنین رهبر بیدار و شجاعی در این کشور است جامعه ما آسیب‌ناپذیر خواهد بود. وی عنوان کرد: درحال حاضر حدود 29درصد از جمعیت کشور در روستا زندگی می‌کنند که خشکسالی و کم‌آبی ده ساله اخیر بر زندگی و معیشت آنها تأثیر گذاشته و مسئولان باید برای کار، اشتغال و خدمات رسانی به این قشر جامعه حداکثر تلاش خود را انجام دهند.
امام جمعه موقت شیراز به شهادت امام سجاد علیه السلام در 25محرم الحرام سال 95 قمری اشاره کرد و گفت: بیماری این امام معصوم مقطعی و به حکمت الهی بوده و نباید واژه بیماری را مدام برای ایشان بکار برد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی