[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۲
  • دوره جدید

فلاحت‌پیشه:جلسه هماهنگی بررسی (CFT) در مجلس برگزار می‌شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: امروز جلسه‌ای در کمیسیون امنیت ملی برای رسیدن به ساز و کار جلسه روز یکشنبه 15 مهر مجلس برای بررسی لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم (CFT) برگزار می‌شود.
حشمت الله فلاحت پیشه در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به اینکه قرار است مجلس یکشنبه بنا به درخواست نمایندگان و به میزبانی کمیسیون امنیت ملی جلسه‌ای را جهت بررسی CFT و کنوانسیون‌های مرتبط با FATF برگزار کند، قبل از آن یعنی در روز شنبه (14 مهر) جلسه هماهنگی در  این کمیسیون تشکیل می‌شود.
وی توضیح داد: این جلسه ساعت 12 در محل کمیسیون امنیت ملی و با حضور رؤسای فراکسیون‌های سیاسی مجلس یعنی حاجی بابایی، عارف و جلالی به همراه دو عضو هیئت رئیسه مجلس با نظرات موافق و مخالف FATF برگزار می‌شود.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با یادآوری اینکه جلسه روز یکشنبه مجلس در محل صحن مجلس و از ساعت 6 تا 8 صبح به صورت عمومی ‌برای بررسی CFT تشکیل می‌شود، گفت: قرار است در جلسه روز یکشنبه یعنی قبل از آغاز جلسه علنی وزرای اطلاعات و خارجه، سرپرست وزارت اقتصاد، رئیس بانک مرکزی و سایر مسئولان مربوطه حضور پیدا کنند. همچنین صاحبنظران دانشگاهی نیز در مجلس حضور پیدا می‌کنند.
وی افزود: ما می‌خواهیم در جلسه هماهنگی به این نتیجه برسیم که چند نفر از هر فراکسیون صحبت کرده و اینکه جلسه با حضور رسانه‌ها برگزار شود. پیشنهاد کمیسیون امنیت آن است که از هر فراکسیون یک نفر صحبت کرده و همچنین صاحبنظران دانشگاهی عمدتاً مخالفان، نمایندگانی از مرکز پژوهش‌ها، دولت، پدافند غیرعامل و سایر ارگان‌های درخواست کننده نیز به اظهار نظر بپردازند. تأکید ما حضور رسانه‌ها است که هنوز در این باره تعیین تکلیف نشده است.
فلاحت پیشه در پایان مجدداً تأکید کرد: ما می‌خواهیم جهت جلوگیری از هر گونه اعتراضی به ساز و کاری برای اداره جلسه ساعت 6 تا 8 صبح مجلس برای بررسی CFT برسیم چون مجلس بعد از آن به صورت علنی وارد بررسی این لایحه شده و در آن جلسه تعداد محدودی می‌توانند صحبت کنند.
لایحه CFT یکی از لوایح چهار گانه گروه اقدام ویژه مالی (FATF) است و کمتر از 10 روز به پایان مهلت FATF برای انجام 41 توصیه به ایران جهت شفاف شدن مبادلات پولی و بانکی باقی مانده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی