[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

مجید صالح: هیچ‌گاه اخلاق را فدای نتیجه نمی‌کنم، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: در شماره روز سه‌شنبه شیرازنوین، مطلبی خواندید تحت عنوان «نقدی بر صحبت‌های سرمربی فجر» که در آن به بررسی صحبت‌های مجید صالح در کنفرانس مطبوعاتی پس از بازی با قشقایی پرداخته بودیم. صحبت‌هایی در مورد قطعی برق ورزشگاه و توقف در مسابقه، کیفیت فنی فجری‌ها در آن مسابقه، زیر سوال بردن کیفیت بازیکنان فعلی این تیم و البته بیان آماری اشتباه از وضعیت فجر در فصل گذشته که توسط صالح عنوان شده بود و یک به یک به نقد این صحبت‌ها پرداختیم.
اما صالح در مقابل این انتقادات، واکنشی حرفه‌ای دارد و به انتقادات مطرح شده پاسخ می‌دهد: در ابتدا از بیان نکات انتقادی توسط روزنامه شما تشکر می‌کنم، اما ذكر نكاتی را واجب می‌بینم. اول اینكه شما عرائض بنده در مورد قطعی برق  را مورد انتقاد قرار دادید و صحبت‌هایتان درست بود، اما آیا جایی در دنیا بعد از گرم كردن و مراسم پیش از مسابقه، برای آمدن یک آمبولانس وقفه ایجاد می‌شود؟ مورد بعدی در خصوص ایرادهایی است که به بازیکنان تیمم گرفتم. باید بگویم من از مهاجمان تیمم انتقاد کردم كه در کارنامه‌شان حتی در سال‌های پیش نیز آمار درخشانی به چشم نمی‌خورد. البته اشتباهات فردی و فاحش تعدادی دیگر از بازیکنان كه البته این شامل كل تیم نیست. ضمناً اسم و رسم و گذشته افراد فوتبال بازی نمی‌كند و این شرایط حال حاضر بازیكنان است كه مهم است.
صالح در کنفرانس مطبوعاتی اشاره کرده بود فجر در فصل گذشته در پایان هفته هشتم 4امتیاز داشته، در حالی که فجر فصل گذشته تا پایان هفته هشتم 10امتیاز گرفته بود. او درخصوص این اشتباه می‌گوید: درمورد آمار فصل گذشته حق با شماست. این آمار را به اشتباه به بنده رسانده بودند كه بنده از طرف این دوستان عذرخواهی می‌كنم.
ستاره سابق سایپا در ادامه می‌گوید: بنده به هیچ عنوان از نقد، به خصوص از جنس منصفانه‌اش ناراحت نخواهم شد. از طرفی، پس از سرمربی بودن در تیم سایپا در سال نود، این دومین تجربه بنده در این سمت و اولین آن در لیگ دسته اول است و هیچ‌گونه ادعایی هم در این زمینه نداشته و ندارم. اما باید بگویم هیچ‌گاه اخلاق را فدای نتیجه نکرده و نخواهم کرد، حتی اگر بدترین نتایج را کسب کنم. به طور مثال، با اینكه در خرمشهر یا بابل یا در همین بازی اخیر با قشقایی حق مسلم داوری درمورد تیمم رعایت نمی‌شود، اجازه نمی‌دهم كوچكترین اهانتی نه از طرف خودم یا همكارانم یا حتی بازیكنانم به تیم داوری بشود و این باعث افتخارم است. البته اگر در این زمانه رعایت چنین مسائلی اهمیت داشته باشد، زیرا احساس می‌كنم تمام خوبی و بدی‌های یک مربی در این دوره، در كسب نتایجش است و نه كارهای اصولی‌اش!
مربی سابق استقلال و تیم ملی در پایان اشاره می‌کند:  به هرحال من كماكان روی روش آموزشی‌ام در تمرینات آنقدر تكیه خواهم كرد كه كار روی روالش قرار گیرد. اگر هم نشود، راضی‌ام به تقدیری كه خداوند برایم خواسته است. ولی این را فهمیدم كه كار در لیگ یک به مراتب سخت‌تر از لیگ برتر است و خود من هم باید تجربیات بیشتری كسب كنم. به همین دلیل با آغوش باز انتقادها را شنیده و از آن استفاده بهینه خواهم كرد. درنهایت، از اینكه بنده را نقد می‌كنید تشكر می‌کنم و منتظر نقدهای بعدی‌تان نیز هستم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی