[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۳۱
  • دوره جدید

بهروز غریب‌پور: حمایت‌ها از «خیام» به موقع نمی‌رسد، روزنامه شیراز نوین

مهر: سرپرست گروه تئاتر «آران» درباره وضعیت تولید و ساخت اپرای عروسکی «خیام» اظهار کرد که در صورت وجود حمایت لازم و به موقع بنیاد رودکی، این اپرای عروسکی اردیبهشت۹۶ به صحنه خواهد رفت.
بهروز غریب پور درباره وضعیت تولید اپرای عروسکی «خیام» به عنوان جدیدترین فعالیت گروه تئاتر «آران» گفت: مراحل مختلفی از تولید اپرای عروسکی «خیام» نظیر ساخت عروسک‌های این اثر به پایان رسیده و ساخت دکورهای صحنه نیز در دست انجام است. موسیقی این اپرا توسط ارکستر «Euroasia» به رهبری فرنوش بهزاد در لندن ضبط شد و در حال حاضر مراحل میکس و ادامه ضبط صدای خواننده‌ها نیز در دست انجام 
است.
وی ادامه داد: فعلاً بیشتر در حال تکمیل کردن بخش موسیقی اپرای عروسکی «خیام» هستیم و شرایط ما به گونه‌ای است که حدود ۸۰درصد این اپرای عروسکی انجام شده است.
سرپرست گروه تئاتر «آران» یادآور شد: ما منتظر پرداخت اقساط از سوی بنیاد فرهنگی و هنری رودکی هستیم؛ زیرا به دلیل مشکلات مالی که بنیاد رودکی داشته، نتوانسته اقساط را بر اساس قرارداد به گروه پرداخت کند.
غریب پور افزود: برای ساخت اپرای عروسکی «خیام» که بیش از ۱۵۰عروسک، چندین خواننده و گروه کُر پر تعدادی دارد و موسیقی آن در خارج از ایران ضبط شده، نیاز به حمایت مالی به موقع است. کارگردان اپراهای عروسکی «سعدی»، «حافظ» و «عاشورا» اظهار امیدواری کرد تا اقساط مالی از سوی بنیاد رودکی به موقع پرداخت شوند تا ۲۰ تا ۳۰کار باقیمانده اپرای عروسکی «خیام» انجام شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی