[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۰
  • دوره جدید

پسماندهای پزشکی مدیریت شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در دومین نشست شورای عالی بهداشت محیط، بر اهمیت توجه به مدیریت صحیح پسماندهای پزشکی، تأکید کرد. 
به گزارش روابط عمومی ‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «علی بهادر» ضمن تأکید بر اهمیت مدیریت صحیح پسماندهای پزشکی به ویژه پسماندهای سایتوتوکسیک، از مسئولان مربوطه خواست تا با جدیت، راهکار مناسبی برای جمع آوری و دفع صحیح این نوع پسماندها ارائه و اجرا کنند.  دکتر «عبدالرسول همتی» معاون بهداشت دانشگاه نیز در حاشیه این نشست که با حضور رئیس دانشگاه، اساتید دانشکده بهداشت، مدیرگروه سلامت محیط دانشگاه، نمایندگان معاونت درمان و معاونت توسعه و مسئولان بیمارستان امیر برگزار شد، به اقدامات مطلوب صورت گرفته در بیمارستان امیر مبنی بر کاهش حجم این نوع زباله‌ها اشاره کرد.  او استفاده از شیوه کپسوله کردن زباله‌ها را یکی از شیوه‌های دفع زباله، افزود: به دلیل هزینه بالای این شیوه و نیازمند بودن به فضای مناسب و کافی برای دفن و همچنین نبود همکاری ارگان‌های مرتبط برای رفع این کمبودها، در درازمدت نیازمند به ارائه شیوه‌های بهتر هستیم. دکتر «همتی» اضافه کرد: بر اساس قوانین مدیریت پسماند حفاظت محیط زیست و وزارت بهداشت و درمان، در حال حاضر استفاده از زباله‌سوزها در بیرون از حاشیه شهرها و سوزاندن این قبیل زباله‌ها راه حل مؤثر و بهتری در راستای حفاظت از محیط زیست و بهداشت عموم است. 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به همفکری اعضای این شورا در خصوص موضوع ساماندهی پسماندهای شیمیایی، از تصمیم‌گیری برای طرح مبحث بررسی علمی‌ و عملی شیوه‌های مختلف دفع بهداشتی این قبیل پسماندهای خطرناک موضوع در زیرگروه مدیریت پسماند، با حضور اساتید دانشکده بهداشت خبر داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی