[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۲۹
  • دوره جدید

شهرداری شیراز لایحه مدیریت پسماند را به شورای شهر ارائه می‌کند، روزنامه شیراز نوین

چهل و هشتمین جلسه کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورا به بررسی طرح هوشمندسازی سیستم‌های آبیاری نوین و هوشمندسازی مخازن اکولوژیک پرداخت. به گزارش روابط عمومی‌ و امور بین‌الملل شورای اسلامی ‌شورای اسلامی‌ شهر شیراز، دکتر «قاسم مقیمی» گفت:  مصرف نامتعارف آب در بخش‌های مختلف کشور سبب بروز بحران شده است به گونه‌ای که ۹۰ درصد آب مصرفی کشور صرف بخش کشاورزی می‌شود.
مقیمی‌ با اشاره به معرفی سیستم هوشمند آبیاری توسط نماینده شرکت دانش‌بنیان زیست کیا گفت: بکارگیری در عرصه‌های کشاورزی، فضای سبز شهری، نهالستان‌ها و باغات از قابلیت‌های این سیستم است.
وی افزود: این شرکت دانش بنیان، کاهش ۴۰درصدی مصرف آب، امکان کنترل از طریق اینترنت و تلفن همراه و ذخیره اطلاعات و داده‌های اقلیمی ‌گرفته شده از سنسورها به منظور آنالیز و برنامه‌ریزی در توسعه فضای سبز شهری را از جمله توانمندی‌های استفاده از این سیستم عنوان کرد. مقیمی ‌گفت: اعضای کمیسیون به بررسی اختصاص درصدی از ردیف آموزش شهروندی بودجه سنواتی در راستای گسترش فرهنگی تفکیک زباله از مبدأ پرداختند.
وی افزود: در راستای فرهنگسازی و آموزش شهروندی، کاهش تولید پسماند، تفکیک از مبدأ و بازیافت، ناهنجاری‌های مرتبط با پسماند، ذخیره‌سازی و جدول زمانبندی جمع‌آوری پسماند تر و خشک، نظافت و پاکیزگی شهر و مدیریت پسماندهای ساختمانی و عمرانی در مبدأ از موضوعات مورد بررسی مدیریت پسماند است.
عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی‌ شهر شیراز گفت: أموزش چهره به چهره در منازل مسکونی، برگزاری جشنواره بازیافت، آموزش کودکان در مدارس، آموزش در فرهنگسرا، مساجدات، اطلاع رسانی از طریق صداوسیما، ایستگاه اتوبوس و خودروهای خدماتی سطح شهر را ازجمله ا قدامات مدیریت پسماند در راستای اجرای این مهم برشمرد. دکتر مقیمی‌ گفت: مقرر شد سازمان پسماند شهرداری شیراز، در مدت یک ماه لایحه‌‌ی نحوه‌ی جمع‌آوری بازیافت و ارائه بسته‌های تشویقی به افرادی که مواد بازیافت را جمع‌آوری می‌کنند به شورا ارائه دهد. 
«نواب قائدی» رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی ‌شهر شیراز با تأکید بر رونق ماشین‌آلات جمع‌آوری بازیافت در شهر گفت: می‌توان با اهدای کارت شهروندی به افرادی که مواد بازیافتی را جمع‌آوری و تحویل ایستگاه‌های مدیریت پسماند می‌دهند در راستای فرهنگسازی و کمک به حوزه‌ی حمل و نقل گام برداریم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی