[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۵
  • دوره جدید

افتتاح ساختمان مرکز کانون انجمن‌های صنفی کـارفرمایی دفـاتر پیشخـوان دولـت ، روزنامه شیراز نوین

گروه خبر- سمیرا مولودی  

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس اظهار داشت: فقط 20سال طول می‌کشد تا پروژه‌های نیمه تمام عمرانی به اتمام برسد. 
به گزارش خبرنگار شیرازنوین، یداله رحمانی در آیین افتتاح ساختمان مرکز کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی دفاتر پیشخوان دولت با بیان اینکه در کشور ما عمده سرمایه گذاری‌های بودجه عمومی دولت صرف مواردی همچون یارانه‌ها می‌شود، گفت: بر این اساس سهم اندکی از این بودجه به عمران و ساخت و ساز اختصاص می‌یابد که در جلسه‌ای که سال گذشته تشکیل شد، به این نتیجه رسیدیم که تعداد پروژه‌های نیمه تمام آنقدر زیاد است که تنها 20سال طول می‌کشد که این پروژه‌ها به اتمام برسد و اگر این روند ادامه پیدا کند، نمی‌توان امیدوار بود که تمام نارسایی‌ها برطرف شود. 
او تصریح کرد: برنامه توسعه تنها با پررنگ‌تر شدن بخش خصوصی در عملکرد این بخش ممکن می‌شود و نیاز واقعی جامعه این است که بخش خصوصی در مباحثی ورود پیدا کند که دارای نارسایی و کمبود بیشتری است که از این طریق سطح رفاه جامعه و درآمدزایی بخش خصوصی افزایش می‌یابد. معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس ضمن تأکید بر این موضوع که نقش مردم در اقتصاد کشور باید بیشتر شود، بیان داشت: افتتاح این کانون را بسیار مثبت ارزیابی می‌کنم و فارس دارای جایگاه ویژه‌ای در میان استان‌های کشور در این حوزه است که موفق به کسب رتبه اول شده است. مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت در این مراسم با بیان اینکه فارس در بحث برون سپاری برنامه‌ها در بین استان‌های کشور موفق به کسب رتبه نخست شده است، گفت: امید است با افتتاح این ساختمان بخش دولتی اعتماد بیشتری به بخش خصوصی پیدا کند. مهرداد سهرابی یادآور شد: طی چند سال اخیر متأسفانه با تلاش‌های فراوانی که صورت گرفت، انجمن استانی مجمع به حد نصاب اعضا نرسید که بیم این می‌رفت که دفاتر پیشخوان دولت کم کم اعتماد خود را از دست بدهند که با انجام رایزنی با اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی موفق به تشکیل این انجمن با اعضای متشکل از شهرستان‌های داراب، مرودشت، نی ریز، شیراز و فیروزآباد شدیم. مدیر کل فناوری اطلاعات استان تصریح کرد: آنچه به وزارت ارتباطات در برنامه ششم توسعه تکلیف شده، این است که تمام برنامه‌هایی که قابل برون سپاری دولت است، تا پایان برنامه ششم می‌بایست برون سپاری شود. ستار هاشمی با تأکید بر اینکه این انجمن فرصت بسیار خوبی برای بخش خصوصی است، گفت: اگر این حرکت مثبت با تدبیر همراه نباشد، به طور حتم ایجاد خطر می‌کند. 
مدیر کل تنظیم مقررات رادیویی جنوب کشور نیز گفت: با وجود شناخت مردم از خدمات دفاتر پیشخوان دولت، این اتفاق می‌تواند هم فرصت باشد و هم تهدید. وحید مختاری با بیان اینکه باید از زیرساخت‌های موجود به نحو احسن استفاده کرد، اظهار داشت: از تمام دفاتر پیشخوان دولت درخواست می‌کنم که اگر جایی زحمتی مضاعف برای مردم ایجاد شده است، رویه را تغییر داده و خدمات را به نحوی ارائه دهند تا راه برای مردم هموار و روان شود. رئیس هیئت مدیره کانون انجمن‌های صنفی دفاتر پیشخوان دولت استان بیان داشت: اولین بار در سال 82 وزارت ارتباطات این کار را به بخش خصوصی واگذار کرد و در فرآیند اجرا، بسیاری از سازمان‌ها به این نتیجه رسیده اند که برخی از کارها باید به بخش خصوصی واگذار شود؛ زیرا این بخش در بسیاری موارد توانمند‌تر و چالاک‌تر از بخش دولتی است. 
سید محمد هادی ابطحی اظهار داشت: طبق قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی دولت به این نتیجه رسید که می‌بایست بخش دولتی کوچکتر شده و به بخش خصوصی که یک سوم اقتصاد کشور را تشکیل می‌دهد، اطمینان بیشتری داشته باشد. از این رو کلیه خدمات باجه‌ای دولت در حال حاضر از طریق دفاتر پیشخوان به مردم ارائه می‌شود. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی