[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۲
  • دوره جدید

جایگاه فارس در تولید مرکبات حفظ شود، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در جلسه شورای کشاورزی استان پس از بررسی این اقدامات و برنامه‌ها گفت: مجموعه‌های دانشکده کشاورزی و مرکز تحقیقات کشاورزی بحث مبارزه با آفت‌های کشاورزی به ویژه آفت باغ‌های مرکبات را با جدیت در دستور کار داشته باشند.
وی افزود: بحث آفت‌ها و آسیب‌های مرکبات یک مسئله واقعاً نگران‌کننده است و همه مجموعه‌های ذی ربط باید به این مسئله مهم اهتمام ویژه داشته باشند. وی ادامه داد: باید هر اقدامی ‌را که می‌توان در جهت عاری کردن هر نهالی از آفت انجام داد در دستور کار قرار گیرد.
استاندار فارس تصریح کرد: وقتی سالانه بیش از سه و نیم میلیون تن محصولات باغی در استان تولید می‌شود و نیمی ‌از آن هم مرکبات است انتظار می‌رود که که مسئولان و مجموعه‌های ذی ربط بکوشند که باغ‌های استان از هر خطر و تهدیدی در امان باشد.
مهندس تبادار با تأکید بر لزوم توجه به بحث ترویج و آموزش در کشاورزی اظهار کرد: با توجه به جایگاه فارس در زمینه کشاورزی در کشور، ضرورت دارد که به مقوله ترویج و آموزش در زمینه‌های مختلف به فعالان عرصه کشاورزی روز به روز بیشتر توجه شود.
وی افزود: قطعاً توجه به مسئله ترویج در کنار کمک به افزایش دانش کشاورزان در استفاده از فناوری‌های نوین، سبب افزایش تولید و بهره‌وری خواهد شد.
استاندار فارس، بر لزوم توجه به هدف‌گذاری، برنامه‌ریزی و نتیجه‌گیری در امر کشاورزی نیز تأکید کرد و گفت: تمام کسانی که کمک می‌کنند فارس در امر کشاورزی و تولید محصولات زراعی و باغی جایگاه نخست را در کشور داشته باشد باید به گونه‌ای عمل کنند که بتوان در پایان هرسال مشارکت عمومی، بهره‌وری آب و میزان تولید محصول را براساس یک معیار و میزان مشخص کرد.
مهندس تبادار، بر لزوم حمایت از توسعه کشت‌های گلخانه نیز تأکید کرد و گفت: هم بانک‌ها و هم مسئولانی که در زمینه صدور مجوز در این زمینه نقش دارند به این مقوله به عنوان یک ضرورت مهم توجه بیشتری داشته باشند.
وی گفت: به ویژه در بحث را‌ه‌اندازی گلخانه مخصوص تولید محصولات باغی که تاکنون در استان ایجاد نشده اگر اقدام شود، هم کنترل امراض در همه عرصه‌ها ممکن می‌شود و هم به صرفه جویی در مصرف آب و بهره‌وری مناسب کمک خواهد کرد.
استاندار فارس همچنین با اشاره به راه‌اندازی 270 صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی این استان طی سال‌های گذشته گفت: امسال نیز راه‌اندازی 100 صندوق دیگر در دستور کار قرار دارد.
مهندس تبادار افزود: قطعاً این صندوق‌ها به کسانی که قصد تقویت زمینه‌های کشاورزی را دارند کمک خواهد کرد که بتوانند شرایط مطلوبی را در عرصه کشاورزی رقم بزنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی