[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۰
  • دوره جدید

اینجا قانون جنگل نیست که هر کس هر زمان دوست داشت برود!، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: ارژن سومین شکست متوالی در زمین حریفان را متحول شد و پنجمین هفته بدون پیروزی خود را پشت سر گذاشت. آن‌ها عصر جمعه در آخرین بازی هفته دوازدهم رقابت‌های لیگ برتر در ساوه به مصاف سن‌ایچ رفتند و با حساب سه بر یک تن به شکست دادند. ارژن با این شکست با 16امتیاز در همان رتبه هشتم باقی ماند.
حمیدرضا کمالی پس از این شکست به شیرازنوین گفت: همه می‌دانند چه وضعیتی داریم و چه مهره‌هایی را از دست داده‌ایم. ما در بازی ساوه با بازیکنانی مثل حسن ‌هاشمی، حمید قهرمانی، داوود خسروی و علی رستگار که همگی متولد 78 هستند و همین‌طور بازیکنان باتجربه‌تر مثل رضا جوانبخت، علیرضا موسوی، مصطفی فخری، محمد بذرافشان، مجتبی بذرافشان و مهدی زاهدی به ساوه رفتیم. یک نگاه به ترکیب ما بیاندازید متوجه می‌شوید تیم ما از لحاظ مهره شاید در حد لیگ یک باشد. آن هم ماندن در لیگ یک، نه صعود! 
کمالی در خصوص روند بازی با سن‌ایچ گفت: در 15دقیقه اول بازی به طور کامل در کنترل ما بود، اما درخشش دروازه‌بان  حریف، فرصت‌های گل‌زنی را از تیم ما گرفت. در 5دقیقه پایانی روی کم‌تجربگی بچه‌ها دو گل دریافت کردیم و بازی را بازنده به رختکن رفتیم. این را هم بگویم که تیم حریف یک تیم بسیار پرتجربه بود، با بازیکنانی چون مهدی مصطفایی که تازه به تیم ملی دعوت شده و نفرات باتجربه‌ای مثل جواد اصغری مقدم، مجید حاجی بنده و... تیم بسیار خطرناکی در شهر خودشان هستند و رتبه خوبی هم در جدول دارند. با این حال ما در نیمه دوم بازی بسیار بهتری ارائه دادیم، اما باز هم تیر دروازه و دروازه‌بان حریف مانع گل‌زنی ما شد تا اینکه گل سوم را هم دریافت کردیم. اما در 15دقیقه اول به قدری حریف تحت فشار بود که 5خطا انجام داد، هرچند با تجربه‌ای که داشتند خطای ششم را مرتکب نشدند و ضربه پنالتی نقطه دوم نصیب ما نشد. در نهایت، با گلی که حمید قهرمانی به ثمر رساند، یکی از گل‌های خورده را جبران کردیم اما در نهایت سه بر یک بازنده شدیم. نتیجه‌ای که با توجه به وضعیت تیم ما خیلی هم بد نبود و با همین جوان‌ها نتایج بهتری هم می‌توانیم کسب کنیم.
سرمربی ارژن در خصوص غیبت اسحاق سورغالی در این مسابقه گفت : اسحاق کاری را انجام داد که سال قبل هم انجام داده بود. او به یکباره تصمیم گرفت سر تمرینات تیم حاضر نشود. سال قبل جزو همان 6نفری بود که تیم را تنها گذاشتند، اما او در ابتدای فصل جدید گفت اتفاق سال گذشته به خاطر مصدومیتش بوده و ما چشممان را بستیم و او را برگرداندیم. اما نمی‌دانم مشکل اینها چیست که چنین کارهایی می‌کنند. دلایلی می‌آورند که محکمه‌پسند نیست. من فقط شنیده‌ام که گفته 2-3 تیم با او تماس گرفته‌اند و او پس از پایان نیمه فصل، رضایتنامه‌اش را می‌خواهد. یعنی فکر کرده‌اند قانون جنگل است. سر تمرین نمی‌آیند و توقع رضایتنامه هم دارند. خیلی از مربیان می‌روند التماس می‌کنند که بازیکن برگردد، اما من اهل این کارها نیستم. حتی اگر 10گل در ساوه بخورم، تن به چنین کارهایی نمی‌دهم. بازیکنی که تمرین را رها می‌کند، دیگر جایی در تیم ندارد. سال گذشته 6بازیکن را کنار گذاشتم، کل شیراز بسیج شدند و پا در میانی کردند تا آنها را برگردانم، اما دیگر از این خبرها نیست. من همیشه این صحبت رهبر عزیزمان را مدنظر دارم که «دوران بزن و در رو تمام شده». نمی‌شود یک‌دفعه وسط راه بازیکن بیاید و بگوید رضایتنامه من را بدهید بروم. من سورغالی را در اختیار باشگاه قرار داده‌ام و باشگاه در موردش تصمیم می‌گیرد. 
کمالی ادامه داد: متأسفانه بعضی‌ها وقتی می‌دانند تیم ما مشکل بازیکن دارد، می‌‌آیند و چوب لای چرخ ما می‌گذارند. با بازیکن تماس می‌گیرند و تمرکز او را به هم می‌زنند. بازیکن هم باید بگذارد پس از پایان نیم‌فصل این صحبت‌ها را مطرح کند.
او افزود: ما تا اینجای فصل سه بار مجبور شده‌ایم تیممان را بسازیم! یک بار ابتدای فصل که فهمیدیم نمی‌توانیم از میثم (برمشوری) استفاده کنیم و تیم را بر اساس سایر نفراتمان چیدیم. پس از چند هفته مشکل میثم حل شد و برگشت و مجبور شدیم تاکتیک تیم را تغییر دهیم. پس از چند هفته که داشتیم روی روال قرار می‌گرفتیم، هم میثم محروم شد، هم جواد (اسفندیاری) و اسحاق (سورغالی) رفتند و هم مرتضی (کشاورز) آسیب دید. یعنی پیش از بازی با ساوه مجبور شدیم تیمی جدید بسازیم و انگار فصل را دوباره آغاز کردیم. اما ما با همین جوان‌ها ادامه می‌دهیم. هنر این است که با این جوان‌ها بتوانیم کار کنیم و نتیجه بگیریم.
کمالی در پایان در خصوص محرومیت برمشوری گفت: همان مسئله‌ای که در مصاحبه قبلی اشاره کرده بودم برایمان پیش آمده، همین بود. محرومیت برمشوری به خاطر وضعیت کارت پایان خدمتش که تا اطلاع ثانوی ادامه دارد و فکر نمی‌کنم به این زودی‌ها این محرومیت به پایان برسد.
تیم فوتسال ارژن روز پنجشنبه همین هفته آخرین دیدار خود در نیم‌فصل نخست رقابت‌های لیگ برتر ایران را در سالن شهید ابوالفتحی شیراز و در برابر فرش‌آرای مشهد برگزار خواهد کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی