[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

وداع جامعه ورزش فارس با پیکر نادر توانا، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: پیکر عباسعلی (نادر) توانا، پیشکسوت ژیمناستیک فارس و کشور جمعه 13مهر در شیراز به خاک سپرده شد. درمراسم تشییع پیکر این پیشکسوت ورزش که در ورزشگاه حافظیه شیراز برگزار شد، شرکت کنندگان با مداحی غلامحسین پیروانی پیشکسوت فوتبال کشور، به عزاداری پرداختند.
پس از خواندن نماز، شرکت کنندگان، تابوت این پیشکسوت را به رسم وداع با ورزش در ورزشگاه حافظیه روی دست گرداندند و سپس پیکر او در آرامستان دارالرحمه شیراز برای همیشه آرام گرفت.
زنده‌یاد توانا در سال 1331 خورشیدی در شیراز متولد شد. از 16سالگی به صورت حرفه‌ای ورزش ژیمناستیک را آغاز کرد و طی این دوران در رشته پرش خرک، چندین مقام کشوری برای فارس به ارمغان آورد.
او پس از کنار گذاشتن ورزش قهرمانی باز هم در کنار این رشته فعالیت کرد و طی مدتی که مسئولیت هیئت ژیمناسیک فارس را داشت، ورزشکاران زیادی پرورش داد. ایشان چند سالی هم نایب‌رئیس فدراسیون بود و به عضویت کمیته «ژیمناستیک برای همه» کنفدراسیون ژیمناستیک آسیا هم درآمد. او همچنین چندین سال هم مسئولیت تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی منطقه جنوب کشور را بر عهده داشت.
نادر توانا، دوشنبه نهم مهر 97 در پی سقوط از آسانسور در بیمارستان شهید رجایی شیراز بستری شد و پس از 2روز بستری در بیمارستان ،سرانجام در سن 66سالگی جان به جان آفرین تسیلم کرد و جامعه ورزش فارس را به سوگ نشاند. از این زنده یاد 2دختر به یادگار مانده است.
گفتنی است در مراسم وداع با پیکر مرحوم نادر توانا، رئیس فقید هیئت ژیمناستیک استان فارس، حیدرعلی کامیاب مدیرکل ورزش و جوانان فارس، محسن سالاری معاون توسعه امور ورزش استان، سید اسلام موسوی معاون توسعه و پشتیبانی اداره کل، درویش‌زاده رئیس سابق فدراسیون ژیمناستیک کشور، اردشیر حسن‌زاده رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز، مدیران ستادی اداره کل ورزش و جوانان فارس، رؤسای هیئت‌های ورزشی استان، برخی رؤسای ادارات ورزش و جوانان شهرستان‌ها و جمع زیادی از پیشکسوتان ورزش فارس حضور داشتند.
معصومه پرونده، نایب‌‌رئیس هیئت ژیمناستیک استان فارس در خصوص این اتفاق ناگوار به شیرازنوین گفت: حتی از خانواده ایشان کسی در محل حادثه حضور نداشته تا از جزییات دقیق حادثه اطلاع داشته باشد. اما ظاهراً ایشان خانه جدیدی ساخته بودند و در حال ورود به آسانسور بودند، اما کف آسانسور به طور کامل بالا نیامده بوده و ایشان وقتی پایشان را به داخل آن می‌گذارند، از طبقه دوم به پایین پرت می‌شوند. سپس به بیمارستان منتقل می‌شوند، در حالی که هنوز هم به هوش بوده و جزییات حادثه را تعریف کرده‌اند. در بیمارستان ایشان را بیهوش می‌کنند تا زیاد درد نکشند، اما ظاهراً احشای داخلی خیلی آسیب دیده بوده و ایشان پس از دو روز به رحمت خدا رفتند.
او ادامه داد: ما روز دوشنبه هفته گذشته جلسه‌ای داشتیم در فرمانداری. ایشان یک شب قبل به من پیام دادند که این جلسه را فراموش نکنم. صبح روز دوشنبه هرچه با ایشان تماس گرفتم در دسترس نبودند. دوباره تماس گرفتم و پیام دادم اما جوابی نیامد. این بی‌سابقه بود که دو بار با ایشان تماس بگیریم و پاسخگو نباشند. دلشوره خیلی بدی گرفتم. به جلسه ساعت 4بعد از ظهر هم رفتیم و از ایشان خبری نبود. آقای سالاری (معاونت اداره کل ورزش و جوانان) سراغ ایشان را گرفتند و من گفتم حتماً اتفاقی برای ایشان افتاده، چون محال است به جلسه‌ای نیایند و به تلفن و پیام هم جواب ندهند. بعد هم به خانه آمدم. از طرف خانواده ایشان تماس گرفته بودند و گفتند این اتفاق افتاده. ما هم وقتی به بیمارستان رسیدیم دیگر کار از کار گذشته بود.
نایب‌رئیس هیئت ژیمناستیک استان افزود: روز جمعه مراسم تشییع ایشان از سالن ژیمناستیک هیئت استان آغاز شد و ورزشکاران با پیکر ایشان وداع کردند. سپس نماز ایشان در ورزشگاه حافظیه برگزار شد و در قطعه پیشکسوتان دفن شدند.
معصومه پرونده در پایان گفت: این ضایعه، اتفاقی ناباورانه برای همه است. نمی‌توانم برای شما توضیح بدهم که چه شخصیت بزرگ و ارزشمندی را از دست دادیم. اما خب چه کاری می‌توان کرد؟ تنها چیزی که علاجی ندارد مرگ است. ما نزدیک به 40سال یکدیگر را می‌شناختیم و از 13سال پیش با ایشان در هیئت کار می‌کردم. کیمیایی را از دست دادیم که جبران شدنی نیست. اسم نادر برای ایشان واقعاً بامسما بود.
گفتنی است مراسم ختم ایشان امروز (یکشنبه) از ساعت 15 تا 17 در مسجد دانشگاه برگزار خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی