[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۲۹
  • دوره جدید

عضو کمیسیون انرژی مجلس: دولت برای افزایش قیمت بنزین ملاحظاتی را در نظر بگیرد، روزنامه شیراز نوین

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که «دولت باید ملاحظاتی را برای افزایش قیمت بنزین در نظر بگیرد»، در عین حال گفت که بر اساس برنامه ‌ششم دولت اختیار افزایش قیمت بنزین را دارد.
جلال میرزایی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: مجلس قبلاً دولت را مکلف به احیای کارت سوخت کرده بود بنابراین با این بخش از تصمیم دولت مخالفتی ندارد، اما در مورد دو نرخی یا چند نرخی شدن قیمت‌ها نمایندگان با توجه به شرایط جامعه، ملاحظاتی دارند.
این عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان این‌که «دولت طبق برنامه ششم اختیار افزایش قیمت بنزین را دارد» اظهار کرد: البته دولت هنوز در حال بررسی گزینه‌های مختلف است. به نظر می‌رسد برای مبارزه با قاچاق سوخت فعلاً سامانه کارت سوخت به‌روز و فعال شود و در مراحل بعدی درباره این‌که اصلاح قیمتی صورت گیرد یا نه، تصمیم‌گیری خواهد شد.
این نماینده اصلاح‌طلب مجلس ادامه داد: متأسفانه نوعی بی‌اعتمادی در جامعه وجود دارد که پول‌های اضافه کجا هزینه می‌شود در‌حالی که اگر در موضوع هدفمندی یارانه‌ها درست عمل می‌شد و درآمدهای حاصله در یکی دو جای مشخص به درستی هزینه می‌شد و مردم نتایج ملموسش را می‌دیدند این امر باعث افزایش اعتماد عمومی ‌و همراهی بیشتر مردم می‌شد اما متأسفانه این اتفاق نیفتاد. منابع کسب شده در چندین حوزه هزینه شد که مشکلاتی را به‌بار آورد و حالا قضاوت مردم درباره تعدیل قیمت‌های حامل انرژی مثبت نیست.
میرزایی با بیان این‌که «مردم در شرایط فعلی انتظار افزایش قیمت بنزین را ندارند» تصریح کرد: اگر دولت در اثر ناچاری این اقدام را انجام دهد باید ملاحظاتی را هم در نظر بگیرد از جمله این‌که حتماً باید یک سهمیه ۱۰۰۰ تومانی برای بنزین در نظر گرفته شود و برای قیمت آزاد بنزین هم مبلغ جداگانه‌ای پیش‌بینی شود. بهترین راه این است که دولت دو سه عدد را به‌عنوان قیمت احتمالی بنزین اعلام کند و رسانه‌ها هم کمک کنند تا بازخورد این‌ها سنجیده شود و نهایتاً رقمی‌ انتخاب شود که جامعه آمادگی پذیرش آن را دارد تا اجرای آن تبعات منفی نداشته باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی