[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۲۹
  • دوره جدید

سرپرست قشقایی: شایعه است! خوابگاه قشقایی بهترین امکانات را دارد، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: دیروز در برنامه تلویزیونی «فوتبال یک» که از شبکه ورزش پخش می‌شود و به مسابقات لیگ دسته اول فوتبال ایران می‌پردازد، مجتبی پوربخش مجری برنامه به نکته عجیبی در مورد تیم قشقایی اشاره کرد. او گفت: «دو سه هفته‌ای‌ست که مشکلات این تیم را پیگیری می‌کنیم. هفته پیش با مدیرعامل این تیم صحبت کردیم و ایشان گفت استعفا داده‌ام. مجدداً در طول هفته ایشان با ما تماس گرفتند و گفتند کمک‌های اندکی از سوی اداره ورزش و جوانان به این تیم شده. ما هم در جریان هستیم که یک سری کمک‌های مردمی خوب به این تیم شده. تمامی این حواشی به کنار، اما دیشب بازیکنان این تیم اعلام کرده‌اند در خوابگاهی که هستند، غذایی برای خوردن ندارند. این دیگر آخرِ تیم‌داری است! این‌ها همه چیز ورزش و فوتبال و انسانیت را زیر سوال می‌برد. چه می‌شود که یک تیم، با این همه هوادار و مسئول، بازیکنش غذا برای خوردن نداشته باشد؟ به‌هرحال پس از اینکه این قضیه رسانه‌ای می‌شود، بخشی از هواداران و دوستداران این تیم برای بازیکنانشان غذا برده‌اند. نمی‌دانم چرا دوستان دارند به این شکل تیم‌داری می‌کنند. من نمی‌دانم چه باید بگویم. بگویم با این وضع تیم‌داری، تیم را کنار بگذارید؟ بگویم آقای مسئول چرا شما کمک نمی‌کنی؟ که مسئولیتی ندارند به این تیم خصوصی کمکی کنند. به‌هرحال این خبرها قشنگ نیست. مردم قشقایی شیراز به قدری دوست‌داشتنی و بامحبت و باکلاس هستند که برای آن‌ها بد است چنین اتفاقی برای تیمشان بیفتد. چرا؟ بازیکنی که قرارداد بسته، چرا باید در چنین خوابگاهی با چنین شرایطی زندگی کند؟ ما این قضیه را به صورت جدی پیگیری خواهیم کرد تا ببینیم واقعیت چیست. آیا این تیم تعمداً در این وضعیت نگه داشته می‌شود تا اتفاقی بیفتد؟ یا اینکه واقعاً برای تیم‌داری مشکل دارند چرا تیم‌داری می کنند؟»
نکته جالب اینجاست که پوربخش نه تنها هیچ اشاره‌ای به مسئله بازداشت سرمربی قشقایی نکرد، بلکه تیزری پخش کرد که نشان می‌داد ابراهیم طالبی در میان‌برنامه «با مربیان» هفته آینده حضور خواهد داشت! او حتی پس از این آیتم نیز هیچ اشاره‌ای به مسئله بازداشت ابراهیم طالبی نکرد.
پس از پخش این آیتم، با سرپرست باشگاه قشقایی تماس گرفتیم تا از چند و چون این ماجراها مطلع شویم. عبدالرسول معلم به شیرازنوین گفت: همه، همه چیز می‌گویند! واقعیت این است که هواداران باشگاه خودشان در این قضایا پیش‌قدم هستند. یعنی وقتی می‌خواهند پیش بچه‌های خوابگاه بروند، دست خالی نمی‌روند. از روی محبتی که دارند، مقدار زیادی خوراکی و میوه می‌گیرند و برای بچه‌ها می‌برند. بنابراین، تمام این حرف‌هایی که در مورد امکانات ضعیف خوابگاه می‌گویند شایعه است. خوابگاه ما یک خانه بزرگ و خوب است که دوست دارم بیایید و نگاهی به آن بیاندازید. آدم کیف می‌کند در این خانه زندگی کند. به‌هرحال ما تمام این شایعات را به شدت تکذیب می کنیم.
معلم همچنین در خصوص بازداشت ابراهیم طالبی گفت: وضعیت ایشان هنوز مشخص نیست. خود من هم دقیقاً دلیل بازداشت ایشان را نمی‌دانم و چندین نقل قول متفاوت شنیده‌ام. فقط می‌دانم یک شاکی خصوصی دارد و دارد مراحل کار طی می‌شود تا ایشان بتواند به تیم ما برگردد. 
تیم عجیب قشقایی که با وجود تمامی این مشکلات، نتایجی عالی و فراتر از تصور در لیگ یک گرفته، فردا در شیراز میزبان تیم صدرنشین «گل‌گهر سیرجان» است؛ یک بازی بسیار حساس و سرنوشت‌ساز برای هر دو تیم. با وجود اینکه هفته‌های زیادی به پایان لیگ باقی مانده، پیروزی در بازی فردا می‌تواند هواداران قشقایی را حتی به صعود به لیگ برتر امیدوار کند.
هدایت این تیم پس از اتفاقاتی که برای ابراهیم طالبی افتاد، به مهدی فروردین سپرده شده. فروردین در خصوص تساوی تیمش مقابل بادران تهران در هفته گذشته گفت: بازی با بادران یک بازی خارج از خانه بود. تیم ما در شرایط ویژه‌ای بود. مدیرعامل از سمت خود استعفا داد و سرمربی تیم هم به خاطر مشکلاتی که برایش پیش آمده بود نتوانست تیم را همراهی کند و مسئولیت باشگاه را به من سپردند تا بازیکنان را به لحاظ روحی و روانی و فنی بتوانم مدیریت کنیم. تیم ما با تمرکز خوبی به بازی رفت. در ابتدای بازی می‌خواستیم کنترل بازی را بر عهده بگیریم اما این اتفاق نیفتاد. بادرانی‌ها ۱۰دقیقه اول را خوب شروع کردند و مقداری به ما فشار آوردند؛ اما خط دفاع و دروازه‌بان تیم ما هشیار عمل کردند. هرچه جلوتر رفتیم بچه‌های ما خودشان را پیدا کردند. دوندگی زیادی که داشتیم در میانه میدان باعث شد تا به تیم بادران فشار وارد شود و چند موقعیت روی دروازه بادران ایجاد کنیم. 
او ادامه داد: در نیمه دوم در ابتدای کار بادران دوباره مدیریت بازی را در دست داشت و با بازی مستقیمی که انجام می‌داد، خواست به دروازه تیم‌ ما هجوم آورد. در این بازی خط دفاع ما کاملاً متفاوت بود و با ترکیب جدیدی وارد میدان شده بود. در ادامه بازی شرایط به طوری ایجاد شد که خود بادرانی‌ها به تساوی راضی بودند. بازیکنان ما به خودباوری رسیدند و بازی را خوب مدیریت کردند. در این بازی ما چند فرصت خوب گل‌زنی را از دست دادیم و بدین خاطر، از نتیجه‌ای که به دست آمده راضی نیستم. منتها از تلاش بچه‌ها راضی هستم. امیدوارم در بازی پیش ‌رو که مقابل گل‌گهر است بتوانیم سه امتیاز این مسابقه را به دست آوریم.
فروردین درباره اتفاقات قشقایی شیراز و ادامه راه قشقایی با توجه به مسائل پیش‌آمده توضیح داد: ما طبق صحبت‌هایی که انجام دادیم،‌ حضورمان به خاطر مدیرعامل باشگاه بوده است. آقای روح‌الله نجف‌پور مالک تیم هستند و مسئولیت اصلی تیم روی دوش ایشان است و بازیکنان ما هم‌قسم شدند تا در بازی مقابل بادران دست پر از بازی بیرون بیایند و بعد بنشینیم درباره آینده باشگاه صحبت کنیم که اگر ایشان بخواهند برگردند، کار را ادامه دهند. در غیر این‌صورت کار سخت می‌شود. تعهداتی که داده شده توسط شخص مدیرعامل انجام شده است و بازیکنان به هوای مدیرعامل اینجا آمدند و هیچ کس دیگری را نمی‌شناسند. مدیرعامل هم به تنهایی نمی‌تواند کار خاصی انجام دهد و باید از مسئولان حمایت‌های مادی و معنوی صورت گیرد.
او اضافه کرد: مسئولان باید بدانند که این تیم متعلق به استان است و اگر به جوانانی که در باشگاه هستند بها داده شود، می‌توانند خود را به عنوان مدعی در بازی‌ها معرفی کنند. امیدواریم هرچه سریع‌تر این مشکلات حل شود و ما خواهان بازگشت مدیرعامل به باشگاه هستیم؛ چون او بهتر از بقیه از مشکلات باشگاه آگاه است و بهتر از همه می‌داند چطور می‌تواند مشکلات باشگاه را حل کند. درمورد سرمربی باشگاه ما تابع تصمیمات باشگاه هستیم؛ ولی تا وقتی که مسئولیت فنی تیم با من باشد، تمام تلاشم را می‌کنم تا این تیم بتواند سربلند و مدعی در رقابت‌های لیگ ظاهر شود.
مهدی فروردین در پایان گفت: یکی از نقاط قوت تیم‌ ما هوادارانمان هستند. تیم اگر با شرایط ویژه‌ای که دارد کار خود را پیش می‌برد، به عشق هواداران است و تمام تلاششان بر این است که دل هوادارن قشقایی را شاد کنند.
دیدار تیم‌های قشقایی شیراز و گل‌گهر سیرجان، عصر فردا از ساعت 15:15دقیقه در ورزشگاه پارس شیراز آغاز می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی