[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

کاراته‌کای شیرازی مدال طلای کاراته المپیک جوانان را کسب کرد، روزنامه شیراز نوین

نوید محمدی، کاراته‌کای شیرازی شامگاه پنجشنبه در سومین دوره رقابت‌های المپیک جوانان که در آرژانتین در حال برگزاری است، مدال طلا را بر گردن آویخت. به گزارش ایرنا، محمدی که در وزن به اضافه 68کیلوگرم در فینال مقابل نبیل اچ چابی از مراکش، دارنده عنوان نایب‌قهرمانی جوانان جهان قرار گرفته بود، با نتیجه پنج بر صفر پیروز شد و نخستین مدال طلای کاراته در المپیک جوانان را به نام خود ثبت کرد.
وی پیش از رسیدن به فینال در نخستین مبارزه مقابل سین مک کارتی از ایرلند جنوبی با نتیجه پنج بر 2 پیروز شد؛ اما در پیکار دوم با نتیجه 2 بر صفر مغلوب کیسی ساکیاما ژاپنی دارنده طلا و برنز آسیا شد. 
این ورزشکار شیرازی در سومین مبارزه با نتیجه یک بر صفر توماس کوزا از اسلواکی را برد و به نیمه‌نهایی راه یافت.
محمدی در نیمه‌نهایی به مصاف انس بولوت از ترکیه رفت و پس از تساوی 3 بر 3 با قانون سنشو (گرفتن اولین امتیاز) برنده میدان شد و به فینال راه یافت و در این مرحله هم از سد نبیل اچ چابی از مراکش با نتیجه پنج بر صفر به برتری دست یافت و مدال ارزشمند طلا را برای فارس و کشورمان به ارمغان آورد.
محمدرضا رحمانیان در پرتاب دیسک، حمیدرضا ده‌بزرگی در کشتی فرنگی و نوید محمدی در کاراته، ورزشکاران شرکت کننده از استان فارس در رقابت‌های المپیک جوانان هستند.
حمیدرضا ده‌بزرگی، کشتی‌گیر شیرازی در سومین روز این رقابت‌ها در وزن 45کیلو گرم مدال طلا را برای کاروان ورزشی ایران کسب کرد و محمدرضا رحمانیان هم در پرتاب دیسک چهارم شد.
سومین دوره بازی‌های المپیک 2018 آرژانتین از پانزدهم مهرماه جاری آغاز شده و تا بیست و هفتم همین ماه در آرژانتین ادامه دارد. 
کاروان ورزشی ایران با 49ورزشکار دختر و پسر در 17رشته ورزشی در این رقابت‌ها شرکت کرده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی