[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

یک‌ سوم از جمعیت بیکار کشور مخاطب کمیته امداد هستند، روزنامه شیراز نوین

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کشور گفت: ‫ یک‌ سوم از ۴‌میلیون بیکار کشور مخاطب کمیته امداد و از نیازمندان جویای کار هستند.‬
حجت‌الله عبدالملکی در نخستین مجمع کانون خیران کارآفرین و اشتغال استان سمنان که با هدف بهره‌گیری از ظرفیت خیران و تجربه کارآفرینان راه‌اندازی شده است اظهار کرد: کمیته امداد همه توان خود را برای ایجاد اشتغال برای این قشر به‌کار می‌گیرد.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کشور یکی از مشکلات فعلی جامعه را بیکاری برشمرد و گفت: مهم‌ترین مسئله در حوزه اشتغال آفرینی در کشور عدم مراجعه به افراد متخصص در زمینه اشتغال بوده است‌.
وی با تأکید بر ظرفیت خیران در ایجاد اشتغال افزود: متخصصان اشتغال کشور، کارآفرینان هستند که باید از تجربه آن‌ها در ایجاد اشتغال و پایداری طرح‌های ایجاد شده بهره برد.
عبدالملکی با اشاره به این‌که بر اساس آمار چهار میلیون نفر در کشور بیکار هستند گفت: یک‌سوم از این جمعیت نیازمندان جویای شغل هستند که طبق اساسنامه کمیته امداد این نهاد باید برای این افراد ایجاد اشتغال کند‌.
 وی با بیان این‌که افراد فاقد شغل مخاطب کمیته امداد هیچ منابع و حمایت‌های مالی در اختیار ندارند اظهارکرد: یک‌سوم بیکاران کشور نیازمندان نسبتاً جدی هستند که باید در ایجاد اشتغال برای این افراد گام‌های مؤثری برداشته شود‌.
معاون اشتغال و خود‌کفایی کمیته امداد با بیان این‌که هر نهاد نمی‌تواند سالانه بیش از یک‌میلیون شغل ایجاد کند گفت: وظیفه قانونی کمیته امداد در ایجاد اشتغال آن‌ها را واداشت که بعد از سال‌ها کار علمی نخستین کانون خیران کارآفرین و اشتغال در کشور راه‌اندازی شود.
وی ایجاد فرصت‌های شغلی جدید، آموزش مهارت‌های شغلی به افراد جویای شغل، نظارت بر طرح‌های اشتغال را ازجمله رویکردهای کانون خیر کارآفرین و اشتغال برشمرد و اظهارکرد: مشاوره‌های فنی و بهره گرفتن از تجارب کارآفرینان می‌تواند نقش به‌سزایی در پایداری و ایجاد اشتغال داشته باشد.
عبدالملکی با اشاره به این‌که یکی از مشکلات عمده مددجویان و یا حتی دیگر افراد نداشتن بازار مناسب برای فروش کالای تولید است گفت: کارآفرینان عرصه اشتغال می‌توانند با معرفی بازارهای فروش به افراد در حل این مشکل مؤثر باشند‌.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با اشاره به این‌که ۵۵۰‌هزار طرح تحت نظارت سه تا پنج‌ساله کمیته امداد پایش می‌شوند اظهارکرد: این نظارت‌ها با حضور کارشناسان اشتغال با هدف پایداری طرح‌های ایجادشده مددجویان تحت حمایت کمیته امداد اجرایی می‌شود.
به گزارش ایسنا، نخستین کانون خیران کارآفرین و اشتغال با هدف بهره‌گیری از ظرفیت خیران و تجربه کارآفرینان در استان سمنان راه‌اندازی شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی