[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۲۹
  • دوره جدید

ثبت بدترین عملکرد اقتصادی انگلیس در یک دهه اخیر، روزنامه شیراز نوین

گروه کارشناسان اقتصادی «ای آی ایتم» هشدار داد ریسک‌های ناشی از بریگزیت در حال افزایش است.
به نقل از گاردین، این گروه که تنها از آمارهای غیردولتی برای برآوردهای خود استفاده می‌کند، اعلام کرد نرخ رشد اقتصادی امسال انگلیس ۱.۳درصد خواهد بود که در صورت تحقق، پایین‌ترین نرخ رشد اقتصادی این کشور از سال ۲۰۰۸ محسوب می‌شود. همچنین در صورتی که انگلیس بتواند به توافقات خوبی با اتحادیه اروپا بر سر خروج از این اتحادیه برسد، رشد اقتصادی ۱.۵درصدی را در سال آینده خواهد داشت.
این اقتصاددانان هشدار داده‌اند که خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا به این کشور آسیب جدی وارد خواهد کرد. پیش‌تر نیز دفتر بودجه انگلیس اعلام کرده بود در صورت تحقق سناریو خروج بدون توافق، تأخیر در ترخیص گمرکی، اخلال در زنجیره تأمین و مشکل برای پرواز هواپیماها احتمالاً اجتناب ناپذیر خواهد بود.
طبق اعلام گروه ای آی آیتم، فضای نامطمئن بریگزیت بر تصمیمات سرمایه‌گذاران اثر گذاشته است. این گروه نرخ تورم امسال انگلیس را ۲.۳درصد پیش‌بینی کرده است که بالاتر از سطح هدف‌گذاری شده توسط بانک مرکزی است.  
رشد اقتصادی انگلیس در نیمه نخست امسال در شرایطی به ضعیف‌ترین سطح ۷سال اخیر رسید که به گفته مرکز اصلاحات اروپا، اقتصاد این کشور می‌توانست در صورت باقی ماندن در اتحادیه اروپا ۲.۵درصد بیشتر رشد کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی