[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۴۷
  • دوره جدید

افزایش قیمت نفت در واکنش به تحریم‌های نفتی ایران ، روزنامه شیراز نوین

با افزایش نگرانی بازار جهانی به تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران، امروز جمعه قیمت نفت برنت با افزایش قیمت همراه بوده است.
به گزارش مونتل نیوز، پس از کاهش قابل توجه قیمت نفت در جلسه گذشته به دلیل جهش میزان ذخایر نفت خام آمریکا، قیمت نفت امروز به دلیل افزایش نگرانی بازار بین‌الملل نسبت به کاهش صادرات نفتی ایران با توجه به تحریم‌های آمریکا با افزایش همراه بود. بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا، امروز با 9سنت افزایش به 68دلار و 74سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا در پایان جلسه دیروز با 3درصد افت، برای اولین بار در طی یک ماه اخیر به زیر 70دلار رسیده بود.
قیمت هر بشکه نفت برنت برای تحویل در ماه دسامبر هم پس از کاهش 1.7درصدی در جلسه قبل، امروز 12سنت افزایش داشت و به 79دلار و 41سنت رسید.
گزارش اداره اطلاعات انرژی دولت آمریکا حاکی است، میزان ذخایر نفت خام این کشور در طی هفته گذشته 6.5میلیون بشکه افزایش داشته که چهارمین افزایش هفتگی متوالی بوده است. این افزایش تقریباً 3برابر بیشتر از پیش‌بینی تحلیل‌گران بوده است. با وجود اینکه تولید نفت آمریکا در هفته گذشته به دلیل تأثیرات ناشی از طوفان مایکل 300هزار بشکه کاهش داشت و به 10.9میلیون بشکه در روز رسید، میزان ذخایر نفت خام این کشور به شدت افزایش داشته است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی