[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

شکست ناباورانه پهلوان ایران در نبرد بزرگ بوداپست، روزنامه شیراز نوین

حسن یزدانی به‌شکلی غیرقابل باور مقابل حریف آمریکایی شکست خورد تا دستش از طلای مسابقات جهانی کوتاه بماند. خیلی به حسن یزدانی مطمئن بودیم و در این چند سال فقط پای تلویزیون می‌نشستیم و از مبارزه او لذت می‌بردیم. آخرین باختی که از این نابغه جویباری در ذهنمان بود، به یک‌سال و نیم قبل و در جریان جام جهانی کرمانشاه برمی‌گشت؛ جایی که دیوید تیلور یزدانی را در اولین تجربه‌اش در وزن ۸۶ کیلوگرم ضربه فنی کرد.
دیشب هم وقتی بار دیگر قرار شد یزدانی با این کشتی‌گیر آمریکایی مبارزه کند، استرس و نگرانی همه علاقه‌مندان به کشتی را فرا گرفت. بازهم فکر می‌کردیم یزدانی نسبت به ۲‌سال قبل خیلی باتجربه‌تر شده و می‌تواند به‌راحتی از پس این کشتی‌گیر آمریکایی بربیاید؛ اما گویا تیلور به‌خوبی راه پیروزی بر یزدانی را می‌داند.
صبح دیروز(شنبه) در بوداپست مجارستان فینال زودرس وزن‌۸۶کیلوگرم برگزار شد و حسن یزدانی برابر دیوید تیلور از آمریکا قرار گرفت. در ۳‌دقیقه اول مثل همیشه پلنگ جویبار با حمله‌های طوفانی خود از حریف امتیاز می‌گرفت و با زیرگیری‌های فوق‌العاده همیشگی ۶‌امتیاز از حریفش گرفت و ۲‌امتیاز هم داد.
۶ بر ۲ تایم اول به پایان رسید؛ اما می‌شد خستگی را در چهره قهرمان المپیک ۲۰۱۶ و مسابقات جهانی ۲۰۱۷ دید. تیلور گویا به خواسته‌اش رسیده بود و توانسته بود پلنگ جویبار را از نفس بیاندازد.
با شروع ۳ دقیقه دوم شرایط تغییر کرد. حسن از نفس افتاده بود و تیلور با آمادگی بسیار بالا از او زیر می‌گرفت. کشتی‌گیر آمریکایی یکی پس از دیگری حمله می‌کرد و یزدانی هم نایی نداشت تا در برابر او دفاع کند.
کشتی با ۲‌زیرگیری تیلور سخت‌کوش ۶ بر ۶ شد. حسن یزدانی که همه چیز را از دست رفته، می‌دید سعی کرد جبران کند؛ اما توانی در بدن نداشت. هیچ‌چیز خوب پیش نمی‌رفت و فریادهای رسول خادم از کنار تشک هم فایده‌ای نداشت. روی حمله‌های یزدانی، این تیلور بود که ضدحمله می‌زد و زیرگیری می‌کرد. نتیجه ۱۱ بر ۶ شد تا تیلور در حالی که حسن یزدانی در خاکش بود، چند ثانیه به پایان جشن پیروزی بگیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی