[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۲۹
  • دوره جدید

چرا‌ هازارد امروز سرخپوش نیست و ستاره چلسی است؟، روزنامه شیراز نوین

وقتی ادن هازارد در تابستان 2012 تصمیم به جدایی از لیل و پیوستن به لیگ برتر گرفت و گزینه‌هایش را سبک و سنگین می‌کرد، سر الکس فرگوسن قولی داد که فکر می‌کرد کلید متقاعدکردن بال بلژیکی برای انتقال به منچستریونایتد است.
به گزارش «ورزش سه»، فرگوسن که می‌دانست منچسترسیتی و چلسی هم برای جذب‌ هازارد در حال مبارزه هستند، به این بازیکن که آن موقع 21 سال داشت، گفت کاری می‌کند که یک ستاره جهانی شود و به‌عنوان نمونه به کریستیانو رونالدو اشاره کرد که هشت سال قبل به‌عنوان یک بازیکن جوان به اولدترافورد آمد. فرگوسن به هازارد گفت هیچ‌کس مثل او و منچستریونایتد نمی‌تواند الماس‌های سخت را تراش بدهد اما با همه این حرف‌ها او به هر دو تیم منچستری نه گفت و چلسی را انتخاب کرد.
انتخاب عجیبی بود. سیتی تازه قهرمان لیگ برتر شده بود و یونایتد همچنان زیر نظر فرگوسن قدرت بزرگی محسوب می‌شد اما جذابیت و ثروت باشگاه لندنی و این‌که تنها چلسی می‌توانست دستمزد مورد تقاضای هازارد را بپردازد او را راهی استمفوردبریج کرد.یونایتد و فرگوسن خیلی زود این ناکامی‌ را جبران کردند و روبین فان پرسی را از آرسنال گرفتند و این مهاجم هلندی نقش بسیار پررنگی در بازگرداندن قهرمانی لیگ برتر به اولدترافورد داشت تا در ابتدا ضرر چلسی از سود یونایتد بیشتر به نظر برسد اما حالا بعد از شش‌سال، نه تنها چلسی برنده بزرگ نبرد جذب هازارد بوده بلکه نگاه فرگوسن به استعداد این بازیکن کاملاً تأیید شده است.
رونالدو و لیونل مسی شاید همچنان سلطنت جهان فوق‌ستاره‌ها را در اختیار داشته باشند- این‌که کدام یک اول هستند به نگاه شما بستگی دارد- اما با توجه به فرم کنونی پیداکردن بازیکنی تأثیرگذارتر از هازارد سخت است.کیلیان ا‌مباپه بدون شک پدیده فوتبال جهان است و کسی که می‌تواند سردمدار نسل بعدی باشد در حالی که آنتوان گریزمان، محمد صلاح و نیمار هم هواداران خودشان را دارند اما روند فوق‌العاده هازارد که از جام جهانی شروع شد، در لیگ برتر با چلسی ادامه یافت و به‌نظر می‌رسد او زیر نظر مائوریتسیو ساری به بهترین روزهایش رسیده.
 این بلژیکی هشت گل در رقابت‌های مختلف برای چلسی زده و بازی‌های او دلیل اصلی آن است که تیم ساری امروز به‌عنوان صدرنشین مشترک در نخستین بازی این هفته لیگ برتر به مصاف منچستریونایتد می‌رود.
مربی ایتالیایی به او مجوز داده بازی عادی‌اش را انجام بدهد، هر جایی که می‌خواهد در خط حمله سرک می‌کشد و در خط دفاعی رقبا حفره ایجاد می‌کند و او بعد از آن‌که از انجام وظایف دفاعی محوله از سوی آنتونیو کونته رها شده، بهتر بازی می‌کند.
فصل گذشته، هازارد در 34‌بازی لیگ زیر نظر کونته 12‌گل زده اما او در هشت بازی با مربیگری ساری هفت‌گل زده و در مسیری قرار گرفته که می‌تواند از بهترین فصل او در چلسی عبور کند یعنی فصل 2017-2016 که با 16‌گل او و قهرمانی آبی‌ها خاتمه یافت. اگر هازارد می‌خواهد به جایی برسد که فرگوسن تصور می‌کرد توانایی‌اش را دارد و همان بازیکنی شود که رونالدو در یونایتد شد، باید از 16‌گل عبور کند و حداقل به 20‌گل برسد. رابطه او با رئال مادرید واقعی است و هازارد ارزش علاقه پرافتخارترین تیم اروپا را دارد اما در 27‌سالگی باید نشان دهد لیاقت رفتن به سطحی بالاتر را دارد و از جمله بازیکنانی شود که می‌خواهند رونالدو و مسی را از جایگاهشان به زیر بکشند.
در حال حاضر به اندازه کافی گل نمی‌زند به‌خصوص وقتی در نظر بگیرید خیلی از گل‌هایش را از روی نقطه پنالتی به ثمر می‌رساند اما با توجه به این‌که ساری به او آزادی بیشتری داده تا به حریف ضربه بزند، فرصت دارد خودش را به جمع فوق‌ستاره‌ها برساند اما از بخت بد چلسی، هرچه ساری را بیشتر به اوج برساند، احتمال رفتنش به مادرید بیشتر می‌شود. هازارد علاقه‌اش برای بازی در تیم قهرمان اروپا را پنهان نکرده و تابستان آینده برای او حیاتی است چون وارد 12‌ماه پایانی قراردادش در استمفوردبریج می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی