[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

بسته حمایتی دولت برای بازنشستگانی که زیر ۳میلیون حقوق می‌گیرند، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: با مشخص شدن شکل و شرایط بسته حمایتی دولت از اقشار آسیب‌پذیر، بازنشستگانی که زیر ۳‌میلیون حقوق دریافت می‌کنند نیز بسته حمایتی را دریافت خواهند کرد.
جمشید تقی‌زاده در نشست با رؤسای کانون‌های بازنشستگی استان اصفهان با قدردانی از فعالیت و خدمات ارزشمند، دلسوزانه و تلاش‌های علی ربیعی وزیر پیشین تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جهت فقر زدایی در جامعه و انوشیروان محسنی بندپی سرپرست این وزارتخانه اظهار داشت: در حال حاضر ۵۱درصد مراجعات مردم استان به دستگاه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و این وزارت بسیار کلیدی و حساس است.
وی تصریح کرد: در جلسات هماهنگی شورای رفاه در استان‌ها، مدیران مجموعه باید به‌صورت پایلوت کار توسعه استان را با هم‌فکری هم انجام دهند تا به مردم و ارباب رجوع خدمات ویژه‌ای ارائه شود.
تقی زاده گفت: صندوق بازنشستگی کشوری ماهانه ۳۲۵۰میلیارد تومان به یک میلیون وچهارصد هزار نفر بازنشسته حقوق پرداخت می‌کند و این در حالی است که در یک‌سال‌و‌نیم آینده ۵۵۰‌هزار نفر نیز به جمعیت تحت پوشش افزوده خواهند شد.
وی از راه‌اندازی و ساماندهی سیستم جامع شاغلین خبر داد و گفت: تلاش ما این است که دو مرحله بازنشستگان و شاغلین را به موازات هم پیش ببریم. باور ما همیشه این بوده که در بحران‌ها بهترین تصمیمات گرفته شود و گره‌گشا باشد و با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و دستورات ریاست جمهوری این اتفاق با کیاست و درایت مدیران پیش خواهد رفت.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: این صندوق به یک میلیون و ۴۰۰‌هزار نفر خدمات می‌دهد، از مهم‌ترین اعضای نظام رفاه و تأمین اجتماعی کشور و دومین مرکز اقتصادی و بیمه‌ای کشور است.
تقی‌زاده تصریح کرد: این صندوق دربخش اقتصادی پنج هلدینگ زیرمجموعه دارد. بیشترین تأثیر‌گذاری در بخش فولاد، صنعت نفت کشور و گردشگری کشور است. صندوق بازنشستگی کشوری موقعیت ویژه‌ای دارد به نحوی که هم در فضای اجتماعی و هم اقتصادی کشور تأثیر‌گذار است.
بنابر اعلام روابط عمومی ‌صندوق بازنشستگی کشوری، وی با اشاره به این‌که تسهیلات وام ضروری با اعتبار دو هزار میلیارد تومان برای ۴۰۰‌هزار بازنشسته زیرپوشش فراهم شده است گفت: تا آخر اسفندماه امسال حدود ۲۰۰‌هزار بازنشسته وام خود را دریافت خواهند کرد. همچنین، افزایش سفرهای سیاحتی و زیارتی و تغییردر ساختار بیمه‌ای اتفاق خواهد افتاد.
تقی‌زاده با بیان این‌که مهم‌ترین هدف صندوق برقراری تعادل بین منابع و مصارف است گفت: درکنار مدرسه‌سازی که ازاقدامات خوب دولت و خیرین دربخش خصوصی است، پیشنهاد می‌کنم با توجه به افزایش تعداد سالمندان توسعه و ساخت خانه‌های سالمندی و بازنشستگی در دستور کار قرارگیرد و از خیرین دعوت می‌کنم در این اقدام پسندیده و خداپسند پیش‌قدم شوند. با هم بودن برای خدمت به مردمی ‌که شایسته خدمت هستند بیشتر از قبل باید مورد توجه قرار گیرد.
گفتنی است در سفر مدیرعامل صندوق بازنشستگی به اصفهان کلنگ ساخت چهل و نهمین خانه امید در این شهر به زمین زده شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی