[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۲۹
  • دوره جدید

تأمین اجتماعی هیچ‌گونه محدودیتی برای بیمه اتباع ندارد، روزنامه شیراز نوین

مدیر کل اتباع سازمان تأمین اجتماعی گفت: تأمین اجتماعی هیچ‌گونه محدودیتی برای بیمه اتباع ندارد و افراد در قالب هر شغلی می‌توانند تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار گیرند.
دکتر احمدرضا خزاعی درنشست هم‌اندیشی کارشناسان اداره کل سازمان تأمین اجتماعی و اداره تعاون‌، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان اظهارکرد: ما مسلمانیم و ملاک برتری در دین ما تقوا است و به دور از رنگ لباس و پوست و چهره‌، اکرام و احترام ارباب رجوع در اولویت و واجب است‌.
مدیرکل اتباع سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به این‌که از سال‌٩٤ تاکنون ٤٢هزار نفر اتباع خارجی بیمه شده سازمان تأمین اجتماعی هستند گفت: بیمه اتباع نسبت به سال‌های گذشته رشد چشمگیری کرده و این امر تأثیر پذیرفته از مسئله مهمی ‌همچون حقوق بین‌الملل و حقوق بشر است و برای وجهه بین‌المللی این سازمان حائز اهمیت است و امتیازات مثبت را به همراه دارد.
خزاعی با بیان این‌که بر اساس آمار ٤٠‌هزار تبعه خارجی در استان گلستان زندگی می‌کنند اظهارکرد: در مجموع ۱.۲‌درصد از اتباع خارجی کشور در استان گلستان زندگی می‌کنند که از این تعداد بعضی دارای کارت کار و اقامت قانونی هستند و سازمان تأمین اجتماعی واجدین شرایط را تحت پوشش بیمه‌ای قرار خواهد داد.
وی افزود: اتباع خارجی مجاز از بدو شروع به‌کار، حق برخورداری از خدمات و تعهدات تأمین اجتماعی را دارند و هیچ فرقی بین اتباع خارجی و ایرانی در کشور برای برخورداری از خدمات تأمین اجتماعی وجود ندارد. آنان با داشتن پروانه یا کارت کار و فعالیت در کارگاه‌های مشمول قانون تأمین اجتماعی مشمول بیمه اجباری می‌شوند و کارفرمایان موظف به ارسال فهرست آنان و پرداخت حق بیمه مربوطه هستند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی‌ سازمان تأمین اجتماعی، مدیرکل اتباع سازمان تأمین اجتماعی در خصوص بیمه ایرانیان خارج از کشور گفت: با توجه به این‌که جمعیتی بالغ بر ۳.۵میلیون ایرانی در خارج از کشور حضور دارند، برای بیمه کردن این هموطنان اداره کل اتباع این سازمان نسبت به راه اندازی ٢١‌کارگزاری در خارج از کشور اقدام کرده است و حوزه شناسایی جامعه هدف و امور مربوط به نام نویسی، اخذ درخواست، انجام تعهدات کوتاه‌مدت مانند هزینه‌های کفن و دفن، اروتز و پروتز و تعهدات بلندمدت مستمری بازنشستگی، از کارافتادگی و بازماندگان از جمله وظایف کارگزارهای تأمین اجتماعی در خارج از کشور است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی