[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۷
  • دوره جدید

شرایط پرداخت کمک هزینه ازدواج به بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی، روزنامه شیراز نوین

سازمان تأمین‌اجتماعی تأکید کرد که کمک هزینه ازدواج یکی از تعهدات این سازمان است که به‌عنوان هدیه به بیمه‌شدگان اجباری واجد شرایط که تشکیل خانواده می‌دهند، پرداخت می‌شود.
به گزارش ایسنا و بنابر اعلام اداره کل روابط عمومی ‌سازمان تأمین‌اجتماعی، به استناد ماده ۸۵ قانون تأمین اجتماعی بیمه‌شده در صورت احراز شرایط ذیل از کمک هزینه ازدواج بهره‌مند می‌شود.
۱- بیمه‌شده ظرف ۵‌سال قبل از تاریخ ازدواج، حداقل به مدت ۷۲۰‌روز سابقه کار داشته و حق‌بیمه این مدت از سوی کارفرما پرداخت شده باشد.
۲- در تاریخ ازدواج رابطه استخدامی ‌بیمه‌شده با کارفرما قطع نشده باشد.
۳- ازدواج اول بیمه شده باشد.
۴- ازدواج دائم بوده و در دفتر رسمی ‌ازدواج ثبت شده باشد.
همچنین مبلغ کمک هزینه ازدواج برابر است با مجموع حقوق و مزایای مشمول، کسر حق بیمه ظرف ۲‌سال قبل از تاریخ ازدواج تقسیم بر ۲۴، در‌صورتی‌که مبلغ محاسبه شده کمتر از حداقل دستمزد تاریخ ازدواج باشد، مبلغ قابل پرداخت به حداقل دستمزد سال وقوع عقد افزایش می‌یابد.
لازم به ذکر است در صورتی که زن و شوهر هر دو بیمه شده سازمان تأمین اجتماعی بوده و واجد شرایط باشند، پرداخت کمک هزینه ازدواج به هردو نفر انجام می‌پذیرد.
خاطرنشان می‌سازد، بیمه شدگان تأمین اجتماعی که سال‌های قبل ازدواج کرده‌اند و در زمان ازدواج شرایط فوق را داشته‌اند و کمک هزینه مذکور را دریافت نکرده‌اند می‌توانند برای دریافت آن اقدام کنند.
بیمه‌شدگان می‌توانند برای ثبت نام الکترونیکی دریافت تعهدات کوتاه مدت سازمان تأمین اجتماعی از جمله کمک هزینه ازدواج به سایت این سازمان به نشانی www.tamin.ir بخش میز خدمت غیرحضوری مراجعه کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی