[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۲۹
  • دوره جدید

١٥٢هزار نفر از زنان خانه‌دار تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل تأمین اجتماعی غرب تهران بزرگ گفت: در سطح کشور ١٥٢‌هزار نفر از زنان خانه‌دار تحت پوشش حمایت‌های بلندمدت و کوتاه‌مدت تأمین اجتماعی قرار گرفتند که از این تعداد نزدیک به ٤٠‌هزار نفر در استان تهران هستند.
به گزارش ایسنا و بنابر اعلام اداره کل روابط عمومی ‌سازمان تأمین اجتماعی، ناهید حیدری‌- مدیر کل تأمین اجتماعی غرب تهران بزرگ که در نشست تخصصی آسیب‌های اجتماعی استانداری تهران که با حضور حسن بیگی، معاون سیاسی استانداری، دکتر شارقی، مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری، مدیران دستگاها و مشاوران امور زنان کلیه دستگاه‌ها، نهادها و جمعی از انجمن‌های مردمی ‌سخن می‌گفت با بیان این مطالب افزود: تأمین اجتماعی یک سازمان حمایتگر در مقابل آسیب‌های اجتماعی است و فلسفه این سازمان برطرف کردن دغدغه از نیروهای شاغل و بیمه‌پرداز است.
وی تأکید کرد: به لحاظ تکریم، تحکیم و حمایت از نهاد خانواده و کاهش دغد‎غه در میان زنان خانواده از سال‌١٣٧٨ بیمه زنان خانه‌دار به اجرا گذشته شد و انتظار داریم از این پس تعداد بیشتری از بانوان از این خدمات بهره‌مند شوند.
حیدری همچنین به خدماتی که به این افراد ارائه می‌شود اشاره کرد و افزود: نرخ پرداخت حق بیمه و حمایت‌های بیمه‌ای زنان خانه‌دار به صورت، ١٤درصد (١٢درصد سهم بیمه‌شده + ٢درصد سهم دولت)، شامل بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی، نرخ پرداخت حق بیمه ١٦درصد (١٤درصد سهم بیمه‌شده + ٢درصد سهم دولت)، شامل بازنشستگی و فوت قبل و بعد از بازنشستگی و نرخ پرداخت حق بیمه، ٢٠درصد (١٨درصد سهم بیمه‌شده + ٢درصد سهم دولت) شامل بازنشستگی، فوت و ازکارافتادگی است.
وی تصریح کرد: در صورتی که یک زن خانه‌دار بخواهد حتی دفترچه بیمه درمانی داشته باشد، می‌تواند از خدمات درمانی نیز بهره‌مند شود. اکنون تلاش ما این است که تعداد زنان خانه‌دار بیمه‌شده افزایش یابد و همه همکاران تأمین اجتماعی آمادگی دارند که کارهای بیمه‌ای این بانوان را انجام دهند.
حیدری افزود: زنان خانه‌دار می‌توانند برای برقراری بیمه به کلیه شعب این سازمان مراجعه کنند و درخواست بیمه شدن دهند تا در آینده اطمینان‌خاطری برای این عزیزان باشد.
مدیر کل تأمین اجتماعی غرب تهران بزرگ شرایط برقراری بیمه زنان خانه‌دار را حداکثر سن ٥٠‌سال عنوان کرد و گفت: زنان خانه‌دار اگر بالای ٥٠‌سال سن داشته باشند، مازاد بر آن سقف سنی، به‌ازای هر یک‌سال سن مازاد، باید یک‌سال سابقه بیمه‌پردازی داشته باشند و اگر زن خانه‌داری قبلاً شاغل بوده و اکنون به هر دلیل خانه‌دار شده است، اگر ١٠‌سال سابقه بیمه دارد، بدون لحاظ شرط سنی می‌تواند جزو بیمه‌شدگان این سازمان باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی