[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۴
  • دوره جدید

آشنایی با حریف عربستانی استقلال؛ معمولی‌ها التعاون با ٥ دروازه‌بان مقابل استقلال!، روزنامه شیراز نوین

ورزش سه: تیم استقلال در دومین دیدار خود در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا باید به مصاف التعاون عربستان برود.
آبی‌ها که در دیدار نخست برابر الاهلی متحمل شکست شده اند، از آن نظر امتیازات این دیدار برایشان حیاتی است که حریف عربستانی توانسته دیدار نخستش را با پیروزی پشت سر بگذارد و عدم نتیجه گیری در این دیدار، کار آبی پوشان را برای ادامه مسابقات پیچیده خواهد کرد.
اما حریف عربستانی آبی پوشان که برای ایرانی‌ها چندان نام آشنا نیست، در رقابت‌های فصل گذشته لیگ عربستان در جایگاه پنجم مسابقات قرار گرفت و به لطف کنار گذاشتن باشگاه الاتحاد از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا، توانست به رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا راه یابد. 
التعاون در حال حاضر در رده ششم لیگ حرفه‌ای 14تیمی عربستان قرار دارد. این تیم در 19بازی 25گل زده و 29گل هم دریافت کرده است. یکی از نکات مورد توجه در خصوص این تیم، مشکلات و معضلات این تیم درون خط دروازه است. در لیست این تیم عربستانی 5دروازه بان حضور دارند که سه نفر آنها در بازه‌ای از فصل درون دروازه ایستاده اند. آخرین آنها سلطان الغمدی دروازه بان 24ساله‌ای است که در سه دیدار از چهار بازی آخر التعاون در ترکیب ثابت این تیم حضور داشته و در هر سه دیدار هم توانسته دروازه‌اش را بسته نگه دارد. 
هم چنین التعاون شرایط مطلوبی را در لیگ عربستان پست سر نمی‌گذارد؛ این تیم که در نتیجه گیری بسیار پرنوسان ظاهر شده، در 5دیدار اخیر خود 3شکست را در کارنامه خود می‌بیند. نکته امیدوارکننده برای استقلال آن است که بدانیم این تیم عربستانی دور از ورزشگاه ملک عبدالله وضعیت وخیم تری دارد و در 4دیدار آخر خارج از خانه خود، سه شکست را متحمل شده است. 
گفتنی است تیم التعاون در تیم ملی عربستان هیچ نماینده‌ای ندارد و با توجه به وضعیت جدول رده بندی و اختلاف 16 امتیازی با تیم چهارم، تقریباً شانسی برای حضور در فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا ندارد. این تیم که از شهر بریده در سطح اول فوتبال آسیا حضور دارد، در مقایسه با تیم استقلال 10گل کمتر به ثمر رسانده و 9گل بیشتر دریافت کرده است. اما همه اینها دلیل نمی‌شود تا آبی پوشان این تیم را دست کم بگیرند. تجربه بازیکنان خارجی التعاون به مراتب از ستاره‌های جوان استقلال بیشتر است و کوچکترین اشتباهی از سوی آنها می‌تواند برای شاگردان منصوریان گران تمام شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی