[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۲۹
  • دوره جدید

شخصیت‌های فرهنگی و هنری، بزرگ‌ترین سفیران فرهنگی کشور هستند، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با ۲نویسنده، حافظ‌پژوه و شاعر استان دیدار و گفت‌وگو کرد. اسماعیل تبادار استاندار فارس با حضور در منزل کاووس حسن‌لی نویسنده، شاعر، پژوهشگر و رئیس مرکز حافظ‌شناسی و منزل پرویز خائفی شاعر، نویسنده و حافظ‌پژوه با آنان دیدار و گفت‌وگو کرد. به گزارش پایگاه اطلاع‌ رسانی استانداری فارس، در این دیدارها محمدابراهیم فروزانی معاون گردشگری و امور زائران استانداری، صابر سهرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، سجاد خسروانیان مشاور استاندار و اباذر ظهرابی سرپرست روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری، تبادار را همراهی می‌کردند. استاندار فارس در این دیدارها از خدمات و تلاش‌های حسن‌لی و خائفی که بدون هیچ چشمداشتی در مسیر اعتلای فرهنگ و هنر استان گام برداشته‌اند، تقدیر و تشکر کرد. تبادار با بیان اینکه شخصیت‌های فرهنگی و هنری، بزرگ‌ترین سفیران فرهنگی کشور و استان هستند، بر ضرورت تلاش برای حل مشکلات آنان تأکید کرد.
حسن‌لی نیز در این دیدار گزارشی از آثار خود و همچنین فعالیت‌های صورت گرفته در مرکز حافظ‌شناسی ارائه کرد. وی همچنین خواستار در اختیار گذاشتن مکانی برای گسترش فعالیت‌های مرکز حافظ‌شناسی شد که استاندار فارس قول مساعد داد این موضوع را پیگیری و در صورت امکان، زمینی در کنار باغ موزه مشاهیر در اختیار این مرکز قرار داده شود.
خائفی نیز در این دیدار به معرفی آثار متعدد خود پرداخت و از توجه ویژه استاندار فارس به حوزه فرهنگ و هنر تشکر کرد. 
پرویز خائفی در سال 1315 در شیراز دیده به جهان گشود. وی نوه میرزااسماعیل خائف، شاعر معروف و عالم متبحر شیراز است که فلسفه ملاصدرا را تدریس می‌کرد و صاحب دیوان شعر نیز بود. پرویز خائفی از سال 1329 با مطبوعات نیز همکاری داشته و آثار منظوم و مقالاتش همواره در روزنامه و مجله‌های کشور به چاپ رسیده است. از جمله آثار وی می‌توان به از لحظه تا یقین، این خاک طربناک، باز آسمان آبی است، پند سعدی، حافظ در اوج، حصار و نگاهی به غزل حافظ اشاره کرد.
کاووس‌حسنلی نیز پژوهشگر، شاعر و استاد دانشگاه در رشته ادبیات فارسی است که تاکنون بیش از 250مقاله علمی و 35عنوان کتاب منتشر کرده است. کاووس حسنلی موفق به کسب جوایز معتبر علمی در زمینه ادبیات شده است که از جمله آن می‌توان به جایزه کتاب سعدی برای فرهنگ سعدی‌‌پژوهی و جایزه کتاب سال حافظ برای راهنمای موضوعی حافظ‌‌شناسی اشاره کرد. وی همچنین کرسی پژوهشی حافظ را از سوی بنیاد علم ایران دریافت کرده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی