[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

رابطه ایران و روسیه با چرخش منافع ضعف و قوت می‌گیرد، روزنامه شیراز نوین

جمالی نوبندگانی:
رابطه ایران و روسیه با چرخش منافع ضعف و قوت می‌گیرد
خانه ملت: عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: شعار مبارزه با داعش ترامپ عملی نمی‌شود؛ اما ممکن است همکاری ترامپ و پوتین در این زمینه تأثیر منفی بر روابط ایران و روسیه بگذارد.
محمدجواد جمالی نوبندگانی با اشاره توافق تلفنی ترامپ و پوتین در زمینه مبارزه با داعش اظهار داشت: نباید به شعارهای انتخاباتی دوران ریاست جمهوری آمریکا توجه کرد. بسیاری از حرف‌هایی که در آن بازه زمانی گفته شد عملیاتی نمی‌شود.
نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ترامپ برای کسب رأی مبارزه با داعش را عنوان کرده بود، ادامه داد: اوباما هم در زمان انتخابات ریاست جمهوری گفته بود که زندان گوانتانامو را می‌بندد؛ اما با گذشت هشت سال از دوران ریاست جمهوری اش دیدیم که توان چنین کاری را ندارد.
وی گفت: بنابراین بعید می‌دانم که هیئت حاکمه آمریکا قصد جدی برای مبارزه با داعش داشته باشد؛ چرا که نقش پررنگی در به وجود آوردن تروریست داشتند و مبارزه با آن برخلاف اهدافشان از جمله تغییر نقشه خاورمیانه و تجزیه کشورهای سوریه و عراق است.
این نماینده عنوان کرد: دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان آمریکا با وجود اینکه اختلاف‌های ظاهری بسیاری دارند و در بسیاری از مسائل خلاف هم موضع گیری می‌کنند، اما در استراتژی مشترک هستند که پرورش تروریست یکی از همین استراتژی‌ها است.
جمالی نوبندگانی در خصوص روابط ایران و روسیه پس از همکاری ترامپ و پوتین گفت: این احتمال وجود دارد که معاملاتی بین پوتین و ترامپ در خصوص اوکراین و سوریه صورت بگیرد تا مواضع روس‌ها در مقابل سوریه تغییر کند. باید دید این معاملات تا چه اندازه پیش می‌رود.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از آنجایی که روابط کشورها بر اساس منافع آنها تغییر می‌کند، این احتمال وجود دارد که با تغییر منافع روسیه، ارتباطشان با ایران کمرنگ 
شود.
 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی