[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۲۹
  • دوره جدید

برگزاری دوره تربیت مربی کمک‌های اولیه در فارس ، روزنامه شیراز نوین

معاون آموزش و پژوهش جمعیت فارس اظهار کرد: آموزش امداد و کمک‌های اولیه، پایه اولیه و بنیادین سایر آموزش‌های امدادی است. معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان فارس از برگزاری اولین دوره تربیت مربی کمک‌های اولیه با حضور 43 تن از پذیرفته‌شدگان آزمون ورودی دارای مدرک مرتبط با رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی، در این جمعیت خبر داد.طیب طاهرزاده اظهار کرد: در این دوره شرکت کنندگان به صورت تئوری و عملی، مباحث مربوط به روش تدریس شامل فرآیند کلی مدریت آموزش (نیازسنجی، برنامه‌ریزی، اجرا و ارزیابی)، مفاهیم یادگیری و تدریس نقش و مهارت‌های استادان در فرآیند یاددهی و یادگیری، اصول انواع روش تدریس و ابزارهای ارزیابی را فرا گرفتند.
طاهرزاده ادامه داد: مباحث مربوط به امداد و کمک‌های اولیه شامل CPR، اسکان اضطراری و چادرزنی، انواع پانسمان و بانداژ، آتل‌بندی و تثبیت مصدوم و همچنین اصول حمل مصدوم از دیگر مطالب آموزشی این دوره بود. وی با تأکید بر آموزش مربیان تخصصی در سال‌های آتی، تصریح کرد: دوره تربیت مربی کمک‌های اولیه پس از سال‌ها با رایزنی معاونت آموزش و پژوهش و حمایت مدیر عامل جمعیت استان، با حضور ناظر کشوری در فارس برگزار گردید.
معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان فارس یادآور شد: آموزش امداد و کمک‌های اولیه، پایه اولیه و بنیادین سایر آموزش‌های امدادی است و باید برای ارائه آموزش‌های کیفی و کاربردی به فراگیران این گونه دوره‌ها، برنامه‌ریزی لازم صورت پذیرد. طاهرزاده اذعان کرد: برگزاری این دوره با هدف یکسان‌سازی سطح دانش و آگاهی مربیان و ارتقای کیفیت فعالیت‌های آموزشی و همچنین تأمین و تقویت کادر مربیان معاونت آموزش و پژوهش صورت گرفت.
گفتنی است این دوره از تاریخ 23 لغایت 26 مهر ماه به مدت چهار روز در جمعیت هلال احمر استان فارس برگزار و 45 تن دیگر نیز در ماه آینده این دوره را خواهند گذراند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی