[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

فرهنگ پرداخت عوارض تقویت شود، روزنامه شیراز نوین

معاون مالی و اقتصادی شهردار شیراز با اشاره به اینکه صد در صد شهروندان شیرازی انتظار ارائه خدمات مطلوب را از شهرداری دارند،گفت: اما کمتر از ۲۵ درصد عوارض سالیانه را پرداخت می‌کنند. 
به گزارش شیراز نوین به نقل از  روابط عمومی ‌مالی و اقتصادی شهرداری شیراز، محمدهادی‌ هاشم‌پور با بیان اینکه شهروندان اکثراً عوارض ساختمانی خود را در زمان تعیین شده پرداخت نمی‌کنند،خاطرنشان کرد: اکثر شهروندان عوارض ملک خود را تنها در زمان فروش ملک پرداخت می‌کنند.
هاشم پور اظهار کرد: عوارض پرداختی شهروندان در زمینه نوسازی در سال ۹۶ نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۳۵ درصد رشد داشته است.
وی با اشاره به اینکه اگر به سابقه قانون شهرداری مراجعه کنیم عمده درآمد شهرداری‌ها از محل بهای خدمات تأمین می‌شود افزود: هزینه زندگی در هر شهر باید به وسیله ساکنان آن شهر پرداخت شود.
معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز تأکید کرد: به طور قطع، عمران و آبادی هر شهر مستلزم تحقق برنامه‌های عمرانی و توسعه شهری و ایجاد زیرساخت‌های مناسب به منظور اصلاح و توسعه معابر و بهبود محیط شهری و فضای تفریحی، فرهنگی، اجتماعی و تأمین دیگر نیازمندی‌های شهروندان برای دستیابی به محیطی سالم برای زندگی خود و فرزندان است.
هاشم پور با بیان اینکه هزینه‌های اداره شهر رو به افزایش است تصریح کرد: درآمدهای این مجموعه به خصوص از محل ساخت و ساز و بهای خدمات، در پایین ترین حد خود قرار دارد و هنوز هستند شهروندانی که احساس مسئولیتی در قبال پرداخت عوارض به عنوان سهم خود در برابر خدماتی که دریافت می‌کنند، ندارند.
معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز با تأکید بر اینکه بدون همکاری و همیاری شهروندان برنامه‌ریزی برای اهداف بلندمدت مدیریت شهری تحقق نمی‌یابد، مهم‌ترین عامل موفقیت شهرداری‌ها را انگیزش و حس همکاری شهروندان دانست. 
هاشم پور در بحث عوارض ساختمانی و با توجه به مهلت باقی مانده تا پایان چهار ماهه دوم سال نیز  افزود: براساس لایحه شورای اسلامی ‌شهر شیراز شهروندانی که عوارض ساختمانی خود را تاپایان آبان‌ماه پرداخت کنند از کاهش 22 درصدی برخوردار خواهند شد.
وی با اشاره به اینکه هر ساله شهروندان و فعالان صنعت ساختمان، پرداخت عوارض ساختمانی را به دهه فجر و پایان سال موکول می‌کنند افزود:  بر اساس مصوبه شورای اسلامی ‌شهر شیراز، بجز این تخفیف، هیچگونه مصوبه دیگری برای کاهش عوارض ساختمانی صادر نمی‌شود.
معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز با بیان اینکه درآمدهای ناپایدار شهرداری‌ها ناشی از عوارض‌های ساختمانی است که با رکود ساخت و ساز و یا تغییرات فصلی دچار نوسان و تغییر می‌شود گفت: این امر جز با مشارکت و همکاری شهروندان محقق نمی‌شود.
هاشم پور در پایان از شهروندان خواست نسبت به پرداخت عوارض ملک خود اعم از مسکونی و تجاری اقدام و شهرداری را در خدمات رسانی هرچه بهتر به شهروندان یاری کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی