[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

حیاط خلوت - فرزاد وثوقی - دبیر خبر، روزنامه شیراز نوین

قاچاق 40میلیون لیتری بنزین 
هم‌اکنون حدود ۴۰ میلیون لیتر بنزین از کشور قاچاق می‌شود. این قاچاق منابعی را از کشور خارج می‌کند که در حقیقت از دید مردم دزدی محسوب می‌شود.
نماینده مردم گلپایگان گفت: از آن جا که امروز آمادگی لازم برای افزایش نرخ بنزین وجود ندارد، لذا اولین تصمیمی‌ که می‌توان در این زمینه  اتخاذ کرد، بحث احیای کارت سوخت است.

درآمد دولت افزایش یافته است 
یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور گفت‌: با توجه به افزایش درآمدهای دولت، دولت باید نسبت به افزایش حقوق کارمندان و به ویژه اقشار کم‌درآمد جامعه اقدام کند.

تبعیت نماها از الگوهای غربی 
یک نماینده مجلس گفت: نسل جدید به دنبال نماهای قدیمی ‌در ساخت و ساز‌های جدید نیستند. نسل جدید هیچ علاقه‌ای به نماهای قدیمی، حوض و دالان‌های تو در توی بافت قدیم ساخت و ساز ایرانی ندارد. همچنین  قوانین ضعیف در حوزه بافت و نمای شهری و همراهی نکردن بخشی از نظام بانکی برای پرداخت تسهیلات ساخت و ساز مانع از به نتیجه رسیدن پیگیری‌های انجام شده در این حوزه است.

مردم را در خواب نگه نداریم 
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: به دولتمردان می‌گویم چرا مردم را در خواب نگاه می‌دارید؟ باید هشدار دهیم که روزهای سختی را پیش‌ رو داریم. در ماه‌های پیش ‌رو با کسری بودجه کم‌سابقه مواجه هستیم و باید ببینیم نظام چگونه با این شرایط مواجه می‌شود.

آتش‌نشان‌ها تهدیدات شیمیایی را بشناسند 
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: با توجه به اینکه در بسیاری از شهرها توسعه زیرساخت‌های شیمیایی و بعضاً پتروشیمی ‌را داریم نیاز است که همه آتش‌نشانی‌ها حداقل امکانات مقابله با تهدیدات شیمیایی را داشته باشند. از سوی دیگر در حد امکان باید این کارخانه‌ها از حریم شهر خارج شود.

روزانه 6 هزار زائر وارد عراق می‌شود 
یک منبع امنیتی در استان ذی قار عراق اعلام کرد که روزانه ۶ هزار زائر ایرانی وارد این کشور می‌شوند و تاکنون تعداد زائران ایرانی به ۶۰ هزار نفر رسیده است. وی افزود: دستگاه‌های امنیتی برای تسهیل روند عبور و مرور این زائران و مطمئن شدن از ویزاهای آنان برای خدمت‌رسانی از طریق مواکب تلاش می‌کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی