[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۲۹
  • دوره جدید

مهلت چهارماهه FATF به ایران نشان‌دهنده انزوای آمریکاست، روزنامه شیراز نوین

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مهلت چهار ماهه گروه ویژه اقدام مالی به ایران را نشان دهنده از دست دادن توان اجماع‌سازی آمریکا علیه ایران عنوان کرد و گفت که انزوای بیشتر آمریکا در تصمیمات، تیغ تحریم‌ها را هم کندتر می‌کند.
علیرضا رحیمی ‌در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به تصمیم اخیر گروه ویژه اقدام مالی در تمدید تعلیق ایران از فهرست کشورهای مشمول اقدامات سخت مقابله‌ای مالی و بانکی گفت: این تصمیم نشان داد آمریکا توان اجماع سازی علیه ایران را از دست داده و اعتمادسازی ایران هم آثار غیرقابل برگشتی داشته است. تصمیم گروه FATF یک تصمیم تصادفی نبوده بلکه کاملاً هوشمندانه و در جهت ایجاد زمان بیشتر برای عملیاتی کردن لوایح چهارگانه در ایران بوده است.
وی افزود: تصمیمات و اقدامات دولت و مجلس در جهت آزادسازی اقتصادی و شفافیت مالی خصوصاً حوزه پولشویی و مقابله با تأمین مالی تروریسم آثار مثبتی در مناسبات خارجی ایران و اقتصاد کشور خواهد داشت.
نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: تصمیم اخیر FATF نمونه‌ای از واکنش مثبت فضای بین‌المللی نسبت به ایران علی‌رغم اراده خصمانه آمریکا بود. در صورت تأیید نهایی CFT توسط شورای نگهبان نیز ان‌شاءالله تعامل سازنده ما با جهان شتاب بیشتری می‌گیرد و انزوای آمریکا در تصمیمات خصمانه علیه ایران عمیق‌تر خواهد شد.
رحیمی ‌با بیان اینکه تأیید لوایح چهارگانه توسط شورای نگهبان همزمان حوزه دیپلماسی، اقتصاد و مذاکرات ایران با اروپایی‌ها در برجام بدون آمریکا را چند گام به جلو می‌برد، خاطرنشان کرد: همبستگی ملی در شرایط گذار از تحریم‌های آمریکا می‌تواند پشتوانه خوبی برای دولت در دیپلماسی و مذاکرات سازنده باشد.
این عضو هیئت رئیسه مجلس با تأکید بر اینکه تصمیمات حاکمیتی ایران در اصلاح نگاه جهان به کشورمان تأثیر مستقیم دارد گفت که با انزوای بیشتر آمریکا در تصمیمات و اجماع‌سازی علیه ایران تیغ تحریم‌ها هم کندتر می‌شود و تحریم‌ها کارایی خود را از دست می‌دهند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی