[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

از فواید و عوارض آمپول نوروبیون بیشتر بدانید ، روزنامه شیراز نوین

آیا شما هم از کمبود ویتامین ب رنج می‌برید؟ یکی از روش‌های درمانی استفاده از آمپول نوروبیون است. آمپول نوروبیون برای درمان کمبود ویتامین ب 12 مورد استفاده قرار می‌گیرد. آمپول نوروبیون حاوی کابالامین، پریدوکسین و تیامین است که به عنوان عناصر فعال در آن نقش بازی می کنند.
آمپول نوروبیون شکل طبیعی آنزیمی ویتامین B12 است که از طریق جریان خون، در بدن می‌گردد. این آمپول علاوه بر ساختار ویتامین B12، دارای یک متیل اضافی هم هست که با کبالت همراه است و به بدن برای تولید گلبول‌های قرمز کمک می‌کند و می‌تواند به عنوان یک مکمل غذایی هم مورد استفاده قرار گیرد.
این آمپول به عنوان یک مکمل برای مبارزه با بیماری‌های تخریب کننده سلول مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین می‌توان از آن برای کمک به درمان استرس و همین‌طور درمان‌های سرطان نیز استفاده نمود. آمپول نوروبیون به کمک آرام کردن سیگنال‌های عصبی فرستنده به مغز کار می‌کند. با تغییر فعالیت الکتریکی، می‌تواند موجب آرام شدن ماهیچه‌های بیش‌فعال قلب، مشارکت در رشد، بازتولید سلولی، سنتز چربی و دیگر موارد می‌شود.
محتویات آمپول نوروبیون
محتویات آمپول بسته به شرکت تولید کننده آن می‌تواند از لحاظ مقدار متفاوت باشد. اما هر آمپول حاوی 100میلی‌گرم ویتامین B1 (تیامین هیدروکلراید)، 100میلی گرم ویتامین B6 (پیریدوکسین هیدروکلراید)، 1000میکروگرم ویتامین B12 (سیانکوبالامین) است که در 3میلی لیتر محلول آبی حل شده است.
همچنین مواد افزودنی آن عبارت است از: پتاسیم سیانید، محلول هیدروکسید سدیم، آب برای تزریق.
آمپول نوروبیون را چند روز یک بار بزنیم؟
نوروبیون به صورت عضلانی تزریق می‌شود. در موارد شدید، روزانه یک آمپول داده می‌شود تا علائم حاد فروکش کند. برای درمان‌های آتی 2-3آمپول در هفته داده می‌شود. در شرایط خفیف‌تر، این دوز مصرف برای شروع هم کافی است. همچنین مدت زمان درمان توسط دکتر تعیین می‌شود.
شرایط نگهداری آمپول نوروبیون
آمپول نوروبیون را باید در دمای 2 تا 8درجه نگهداری کرد. همچنین لازم است از داروی تاریخ مصرف گذشته استفاده نکرد! و دارو را دور از دسترس کودکان قرار داد.
آمپول نوروبیون در بارداری
در صورت استفاده با دوز مجاز، آمپول نوروبیون خطری برای دوران بارداری ندارد. ویتامین B1، B6 و B12 به شیر مادر منتقل می‌شوند؛ اما خطر انتقال بیش از حد برای نوزاد هنوز شناخته شده نیست. در موارد فردی، دوزهای بالا ویتامین B6، به عنوان مثال بالای 600میلی‌گرم در روز، ممکن است تولید شیر مادر را متوقف کند.
آیا آمپول نوروبیون چاق کننده است؟
در اغلب موارد مصرف ویتامین B سبب افزایش وزن نمی‌شود. با این حال، افرادی که کمبود ویتامین B12 دارند، ممکن است بعد از شروع مکمل، احساس کنند وزنشان افزایش یافته است.
این تغییر به این دلیل است که از دست دادن اشتها نشانه کمبود ویتامین B12 است. هنگامی که سطوح ویتامین نرمال می‌شوند، اشتها بازمی‌گردد و شاید چند مقداری نیز افزایش وزن داشته باشید.
فواید آمپول نوروبیون
آمپول نوروبیون برای درمان کمبود ویتامین B استفاده می‌شود؛ اما تولید کننده‌های آن فواید آن را برای استفاده از موارد زیر هم ارتقا داده‌اند. بهبود سلامت سیستم عصبی، تقویت سیستم ایمنی بدن، بهبود سوخت و ساز بدن، حفظ سلامت مو و پوست، افزایش سلامت کبد.
ویتامین B مانند بسیاری از ویتامین‌های دیگر در بدن، نقش مهمی در سیستم بدن اعمال می‌کند. ویتامین B در متابولیسم مواد مغذی، عملکرد سیستم عصبی، عملکرد پوست، تولید گلبول قرمز و غیره دخیل هستند. بیشتر افراد از طریق غذاهایی که می‌خورند، ویتامین B مورد نیاز خود را دریافت می‌کنند. با این حال، برخی گروه‌ها ممکن است خطر بالاتری از کمبود ویتامین B داشته باشند. مثل افراد بالای 50سال، باردار، افراد دارای بیماری‌های مزمن و… . اگر شما با استفاده از رژیم غذایی به اندازه کافی ویتامین B دریافت می‌کنید، مصرف آمپول نوروبیون احتمالاً تأثیر مثبتی برای شما نداشته باشد.
عوارض جانبی آمپول نوروبیون
عوارض جانبی می‌تواند واکنش‌های حساسیت به ویتامین B1 یا B12 باشد. مواردی مانند عرق کردن، تاکی کاردی (ضربان سریع قلب) و واکنش‌های پوستی همراه با خارش و قرمز شدن پوست ممکن است اتفاق بیفتد. در موارد خاص، شوک بعد از مصرف دیده شده است.
همچنین مشکلات دستگاه گوارشی مانند تهوع، استفراغ، اسهال یا درد شکمی نیز در برخی موارد ممکن است رخ دهد. در برخی موارد فردی هم پس از مصرف مقدار زیاد ویتامین B12 بروز آکنه گزارش شده است.

بنفش
۱۴۰۰/۰۵/۱۱

سلام من امروز امپول را از همکارم دریافت کردم.آمپول خیلی خوبیه.به همه سفارش می کنم برای تقویت خودشون حتما این آمپول را امتحان کنند.

ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی