[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

سازمان همیاری هدفش افزایش توان شهرداری‌هاست، روزنامه شیراز نوین

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس، تحولات و اقدامات انجام شده در سازمان همیاری شهرداری‌های استان فارس را خوب و مطلوب توصیف کرد و افزود: در سال‌های اخیر اقدامات و فعالیت‌ها در این سازمان شفاف و نظام‌مند شد و شاهد کمترین تذکرات از سوی دستگاه‌های نظارتی بودیم. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، عنایت الله رحیمی ‌در مجمع شورای سازمان همیاری شهرداری‌های استان افزود: علاوه بر این، این سازمان در حوزه دیجیتال، تجارت الکترونیک و آی‌تی نیز  اقدامات خوبی انجام شد و شاهد افزایش سرمایه خوبی در این سازمان بودیم.
وی ادامه داد: مدیران و کارکنان سازمان همیاری شهرداری‌های استان باید در گام اول قانون مداری را ملاک عمل خود قرار دهند.
رحیمی، هدف اصلی از تشکل این سازمان را ارتقاء توان شهرداری‌ها در تمام زمینه‌ها دانست و افزود: سازمان همیاری یک بنگاه اقتصادی است که می‌بایست از الزمات یک بنگاه اقتصادی که شامل درآمد و هزینه هست پیروی کند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس تصریح کرد: در این زمینه و برای موفق‌تر شدن این سازمان باید یک سری الزامات تعریف و رعایت شود.
وی گفت: سازمان باید در تمام امور مطابق قانون پیش رود و نباید این تصور حاکم شود که برای پرهیز از پرداخت مالیات درآمد مجموعه کمتر از آنچه که هست اعلام شود.
رحیمی ‌تأکید کرد: همچنین تمام تصمیماتی که در هیئت مدیره سازمان همیاری شهرداری‌ها اتخاذ می‌شود در جهت شفاف‌سازی و عمل به قانون به اطلاع اعضا و سهامداران سازمان رسانده شود.
وی گفت: فعالیت‌های عمرانی و پروژه‌هایی که توسط سازمان همیاری شهرداری‌های استان اجرا می‌شود باید نسبت به دیگر پیمانکاران و شرکت‌های مشابه از یک کیفیت به مراتب بالاتری برخوردار باشد. رحیمی، ضمن تأکید بر لزوم توجه به افزایش درآمد در مجموعه سازمان همیاری و همچنین شهرداری‌های استان افزود: البته افزایش درآمد فقط به معنای سود بیشتر نیست بلکه کاهش هزینه‌ها هم می‌تواند یک افزایش درآمد باشد که این مهم نیز باید از سوی این مجموعه مد نظر باشد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس، سرمایه اصلی شهرداری‌ها و سازمان همیاری شهرداری‌ها را نیروی انسانی آنها دانست و گفت: باید هم معیشت، هم کرامت و هم ارتقاء آنها مد نظر مدیران این مجموعه‌ها باشد چرا که این سرمایه انسانی است که می‌تواند بالندگی سازمانی و ارتقاء جایگاه سازمان را ایجاد کند و این در نهایت برای سازمان سودآوری خواهد داشت.
وی، همچنین به شهرداران توصیه کرد که در ماه‌های باقیمانده از سال اولویت خود را به امر نظافت و آماده‌سازی شهر و همچنین پرداخت حقوق کارکنان و پرسنل اختصاص دهند. رحیمی ‌افزود: ما نیز تعهد می‌دهیم که هر کمکی که استانداری و حوزه معاونت عمرانی بتواند در چارچوب قانون به شهرداری‌ها کنند، را انجام دهیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی