[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۰
  • دوره جدید

سازمان همیاری باید درآمدزا باشد، روزنامه شیراز نوین

پیمان کشاورز- گروه خبر
درآمدزایی و پایداری نظام درآمدی باید امروز مهمترین اولویت برای شهرداران باشد و باید تمام کوشش خود را برای کمک به شهرداری‌ها بر اساس امکانات و ملزومات موجود به کار گیریم.
استاندار فارس در جلسه شورای سازمان همیاری شهرداری‌های استان بر لزوم برنامه ریزی جهت تدوین راهکارهای جدید درآمدزایی برای شهرداری‌های استان تأکید کرد و گفت: شهرداران باید به دنبال پویایی نظام درآمدی و در اولویت قرار دادن برنامه‌های درآمدزایی باشند و در کنار این موضوع حتماً به توانمندی منطقه مربوط به خود نیز نگاه اجمالی داشته باشند.
 اسماعیل تبادار ضمن تأکید بر نقش سازمان همیاری شهرداری‌ها در این زمینه فعالیت‌های این سازمان در گذشته را هم‌راستا با توسعه استان ندانست و گفت: البته وضعیت سازمان همیاری شهرداری‌ نسبت به گذشته بهتر شده است اما تا وضعیت مطلوب و‌ مناسب فاصله دارد و  در اولین گام باید ضمن تعیین اهداف، براساس بازه‌های زمانی نسبت به تربیت نیروی انسانی توانمند نیز اقدام کنند.
وی افزود: اگر به دنبال توسعه هستیم نباید فراموش کنیم که نیروی انسانی مناسب با بهره‌وری خوب داشته باشیم از این رو نیاز نیست این سازمان صدها کارمند داشته باشد اگر 10 نفر کارمند با بهره‌وری و سودآوری مناسب داشته باشد از صدها کارمند بهتر فعالیت خواهند کرد.
 اسماعیل تبادار فراهم بودن بستر کارهای تجاری و بازرگانی در اساسنامه سازمان را از نقاط برجسته آن عنوان کرد و گفت: فراهم کردن تسهیلات برای حضور بخش خصوصی مهمترین کاری است که سازمان همیاری شهرداری‌ها می‌تواند با کمک شهرداران انجام دهد.
استاندار فارس با بیان این که کلانشهر شیراز و سایر شهرهای استان ظرفیت‌های زیادی برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی دارند گفت: لازم است که تمام توجه شوراها و شهرداری‌ها بر عملیاتی شدن این مهم با هدف تأمین درآمد پایدار برای شهرداری‌ها متمرکز شود.
استاندار فارس، ضمن تأکید بر لزوم نقش‌آفرینی سازمان همیاری در زمینه حمایت از شهرداری‌ها گفت: این سازمان باید قبل از هرچیز اهدافی را برای خود تعریف کند، همه مدیران و کارکنان آن باید برای تحقق اهداف و برنامه‌ها گام بردارند و اگر مدیر یا هیئت مدیره این مجموعه نمی‌توانند در زمینه تحقق این اهداف حرکت کنند باید جای خود را به افراد توانمند بدهند. تبادار گفت: رسالت و وظیفه سازمان همیاری شهرداری‌ها ایجاد اشتغال نیست و اگر نیرویی در این مجموعه به کار گرفته می‌شود باید بتواند در ازای حقوقی که دریافت می‌کند چندین برابر برای مجموعه کسب درآمد کند. نماینده عالی دولت در استان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که شهرداری‌ها ویترین و نماد دولت در شهرها هستند گفت: شهرداران باید با امکانات در اختیار بیشترین بهره را از کمترین امکانات داشته باشند و ضمن توجه به اتمام پروژه‌های نیمه تمام در شهرها پرداخت حقوق پرسنل و رسیدگی به امور مردم را در اولویت کاری خود قرار دهند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی