[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

رئیس هیئت سوارکاری: چندین برنامه سوارکاری در آبان‌ماه برگزار می‌شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس هیئت سوارکاری استان فارس از برگزاری چندین برنامه و مسابقه سوارکاری در آبان ماه در استان خبر داد. به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس به نقل از هیئت سوارکاری استان، شاپور طفیونی در حاشیه نشست تخصصی کارگروه میزبانی مسابقات جهانی هنرهای رزمی سواره در استانداری فارس اظهار داشت: کمیته‌های ورزشی پرش با اسب، هنرهای رزمی سواره، کورس و اسب‌دوانی، مسابقات شو سواره در آبان‌ماه میزبان رویدادهای استانی و ملی خواهند بود که برابر قوانین و ضوابط جاری فدراسیون سوارکاری جمهوری اسلامی ایران در سطح استان برگزار خواهد شد.
رئیس هیئت سوارکاری استان فارس تصریح کرد: یازدهمین رویداد پرش با اسب استان فارس و چهارمین دوره لیگ سراسری پرش با اسب کشور، جمعه ۴آبان‌‌ماه در باشگاه ملل زرقان برگزارگردید و نفرات برتر این رویداد سوارکاری معرفی شدند.
طفیونی خاطرنشان کرد: به منظور معرفی نفرات برتر رشته‌های هنرهای رزمی سواره در مسابقات جهانی که مقدمات میزبانی آن در استان فارس در حال تهیه است، مسابقات کشوری هنرهای رزمی سواره با حضور سوارکاران استان‌های سراسر کشور و با حضور ناظران فدراسیون سوارکاری در روزهای پنجشنبه و جمعه ١٠ و ١١آبان‌ماه در مجموعه سوارکاری سلطان شیراز واقع در کیلومتر ۵جاده شیراز کوار برگزار خواهد شد.
وی افزود: با توجه به استقبال از رشته زیبا و مفرح کورس در جنوب استان و مهیا شدن زیرساخت‌های استاندارد و پیست کورس در اوز لارستان، به همت خیرین ورزشی روز جمعه ۱۱آبان‌ماه مسابقات لیگ کورس استان‌های جنوب کشور با حضور سوارکاران در پیست کورس اسلام‌آباد و قلات در بخش اوز لارستان برگزار خواهد شد.
رئیس هیئت سوارکاری فارس در ادامه صحبت‌هایش اظهار داشت: اداره ورزش و جوانان و هیئت سوارکاری شهرستان کوار روز جمعه ١٨آبان‌ماه میزبان مسابقات شو سواره و جشنواره اسبان اصیل ایرانی در مجموعه سوارکاری انقلاب شهر کوار خواهند بود. در این رویداد، سوارکاران شرکت کننده در مسابقات شو سواره از استان‌های فارس، اصفهان، کرمان، یزد، چهارمحال و بختیاری، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد هنرهای نمایشی خود را با اسب‌های اصیل ایرانی به معرض نمایش خواهند گذاشت.
شاپور طفیونی در پایان گفت: استان فارس با تمام توان و با همکاری همه‌جانبه مسئولان ارشد استان و دستگاه‌های اجرایی، میزبان رقابت‌های جهانی هنرهای رزمی سواره در رشته‌های کمانگیری روی اسب، نیزه، شمشیر و کاباگ در مجموعه گردشگری و باشگاه سوارکاری سلطان شیراز خواهند بود که انتظار می‌رود در این رقابت جهانی، فرهنگ اصیل ایرانی را به جهان معرفی نماییم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی