[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

سازمان نهضت سوادآموزی در تحقق دولت الکترونیک دوازدهم شد، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی از کسب رتبه ۱۲‌سازمان نهضت سوادآموزی در تحقق دولت الکترونیک در بین ۹۳‌دستگاه اجرایی خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، علی باقرزاده اعلام کرد: سازمان نهضت سوادآموزی در جشنواره شهید رجایی رتبه ۱۲ را در زمینه تحقق دولت الکترونیک کسب کرده است.
او افزود: این سازمان با ارتقای ۷۶ پله‌ای نسبت به نتایج ارزیابی مرحله سوم این جشنواره در زمینه تحقق دولت الکترونیک توانسته است در بین ۹۳‌دستگاه ارزیابی شده، رتبه ۱۲ را در زمینه تحقق دولت الکترونیک به خود اختصاص دهد.
در راستای تأکید ریاست جمهور در جشنواره شهید رجایی مبنی بر تسریع تحقق دولت الکترونیک این ارزیابی برای کاهش میزان مراجعات حضوری مردم به دستگاه‌های اجرایی و سهولت دریافت خدمات از دستگاه‌ها صورت می‌گیرد.
همچنین بر اساس مواد ۶۷ و ۶۸ قانون برنامه ششم توسعه، دستگاه‌های اجرایی باید کلیه فرآیندها و خدمات به‌صورت الکترونیکی ارائه کرده و اقدام به تکمیل بانک‌های اطلاعاتی تا پاپان سال سوم اجرای قانون برنامه الکترونیکی کنند و کلیه دستگاه‌های اجرایی طوری برنامه‌ریزی کنند که سالانه ۱۲.۵‌درصد از مراجعات حضوری مردم به دستگاه‌های اجرایی کاهش یابد.
جشنواره شهید رجایی از سوی نهاد ریاست جمهوری با هدف بررسی عملکرد دستگاه‌های دولتی در اجرای تکالیف سازمانی برگزار می‌شود‌.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی