[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۲۹
  • دوره جدید

۱۳‌آبان یک فرصت تربیتی ممتاز برای ارتقای بصیرت دانش‌آموزان است، روزنامه شیراز نوین

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش روز ۱۳‌آبان را برای نظام تعلیم و تربیت یک فرصت تربیتی فوق‌العاده ممتاز و بی‌بدیل برای ارتقای بصیرت و آگاهی دانش‌آموزان در حوزه اجتماعی و سیاسی دانست.
به گزارش خبرگزاری مهر، نشست شورای هماهنگی تشکل‌های دانش‌آموزی با حضور علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، علی رمضانی مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی، علی صابرماهانی رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی، حسن مرادی، رئیس سازمان بسیج فرهنگیان، عباسعلی باقری مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، عبدالرسول کریمی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران، سیدمجتبی‌هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران و نمایندگان تشکل‌های دانش‌آموزی و دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی برگزار شد.
علیرضا کاظمی‌ در این جلسه گفت: جلسه روز ۱۳‌آبان از منظر سیاسی، اجتماعی، عبادی و تربیتی مهم‌ترین جلسه آموزش و پرورش است.
وی ادامه داد: ۱۳‌آبان در ذهن، قلب و روح ملت ایران یک روز به یادماندنی است که مردم هرگز این روز را فراموش نمی‌کنند؛ روزی که با مناسبت‌های مختلف پایه‌های استکبار را در داخل و خارج کشور به لرزه درآورد و فروریخت.
کاظمی‌گفت: تعبیر عبادی و سیاسی امام راحل از روز ۱۳ آبان، یوم‌الله، انقلاب دوم، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز سرافرازی ملت ایران در قبال ظلم و ستم است.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: روز ۱۳آبان امسال از چند منظر مهم است. ۱۳‌آبان نماد شکست آمریکا و استکبار است که باید این روز را جشن بگیریم.
وی ادامه داد: این روز، روز ملی استکبار جهانی، روز نماد وحدت و همبستگی در قبال استکبار است‌. آموزش و پرورش، دانش‌آموزان و دانشجویان طلایه‌دار فرهنگ انقلابی هستند.
کاظمی ‌افزود: تمام مردم در ایجاد عظمت روز ۱۳‌آبان شریک هستند چرا‌که این‌روز به‌عنوان روز همبستگی و یک‌صدایی ملت ایران در قبال آمریکاست. این روز برای نظام تعلیم و تربیت یک فرصت تربیتی فوق‌العاده ممتاز و بی‌بدیل در ارتقای بصیرت و آگاهی دانش‌آموزان در حوزه اجتماعی و سیاسی است.
وی گفت: روز ۱۳‌آبان امسال از اهمیت ویژه‌تری برخوردار است زیرا در چهلمین سالگرد انقلاب با آرزوهای برباد رفته‌ای که دشمنان در ذهن خود می‌پرورانند، دانش‌آموزان در این سالگرد شکوه، عظمت و بلوغ انقلاب را به رخ می‌کشند.
او ادامه داد: هنگام افزایش عملیات روانی دشمنان انقلاب طبیعتاً نیاز به حضور گسترده‌تری برای خنثی کردن این عملیات هست.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: استراتژی دشمن به سمت امواج منفی مردم برای تحرکاتی است که در ذهن دارد اما جوانان و نسل انقلابی ما آماده‌تر از آرمان‌های انقلاب دفاع می‌کنند.
کاظمی‌افزود: ۱۳‌آبان امسال نیز آغاز شکست عملیات روانی دشمن برعلیه نظام جمهوری اسلامی‌ است اما این موضوع نیاز به همت همه ما دارد.
وی ادامه داد: اتفاقاتی که باید در ۱۳‌آبان بیفتد مانند نواختن زنگ استکبارستیزی در قالب دستورالعمل ابلاغ می‌شود. پیشنهاد می‌کنم آموزش و پرورش باید تمام قد پای کار باشد.
حسن مرادی رئیس سازمان بسیج فرهنگیان نیز در ادامه این جلسه درباره اهمیت برگزاری روز ۱۳‌آبان گفت: امسال باید به صورت متفاوت‌تری این مراسم را برگزار کنیم زیرا هدف‌گذاری جدی برای مراسم امسال دیده می‌شود.
وی افزود: پیشنهاد می‌کنم امسال کاری انجام دهیم و اتفاقی بیافتد که برای دشمن پیام قدرت و اقتدار صادر شود لازمه این موضوع بسیج کردن امکانات و اراده جمعی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی