[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۲۹
  • دوره جدید

گیاهی برای خلاصی از آبریزش بینی، روزنامه شیراز نوین

استفاده از برخی راه‌های طبیعی و خانگی، پایانی برای روزهای پاییزی است که با آبریزش بینی شروع شده‌اند.
دکتر ابراهیم رزم‌پا، عضو هیئت علمی گروه آموزشی گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن، بیان کرد: معمولاً در فصل سرما یا هنگام تغییر فصل، یکی از اتفاقات ناخوشایندی که برای بیشتر مردم پیش می‌آید، همین آبریزش بینی است که در نتیجه احتقاق سینوس‌ها بروز می‌کند.
وی افزود: در واقع، گرفتن بینی به معنی خارج کردن مواد و محتویات داخل بینی، بهترین روش برای این است که ویروس‌ها و باکتری‌ها مجال راه یافتن به سینوس‌ها را پیدا نکنند.
 این متخصص گوش و حلق و بینی در خصوص راه طبیعی برای کنترل آبریزش بینی تصریح کرد: زمانی که به آبریزش بینی دچار می‌شوید، لازم است به میزان فراوانی مایعات بنوشید. همچنین نوشیدنی‌های داغ باعث دفع مواد تجمع یافته در داخل بینی می‌شوند و از آنجا که آویشن سرشار از فنول است، یک گیاه ضدعفونی کننده، ضداسپاسم، ‌اکسپکتورانت و مفید برای معده محسوب می‌شود و خواص ضدویروسی قوی دارد. در نتیجه به درمان آبریزش بینی کمک زیادی می‌کند.
وی اظهار داشت: داخل یک فنجان آب جوش دو قاشق چایخوری آویشن بریزید و 5دقیقه دم کنید. بعد دمنوش آویشن را با کمی عسل و نصف یک عدد لیموترش میل کنید. روزانه 3 تا 4فنجان از این جوشانده بخورید. در ضمن برای درمان یا پیشگیری از آبریزش بینی می‌توانید با آویشن بخور داده و بینی خود را به خوبی تمیز کنید.
وی خاطرنشان کرد: اگر به تغذیه‌تان اهمیت ویژه‌ای دهید، با تقویت سیستم ایمنی بدنتان دیگر با اولین وزش باد دچار آبریزش بینی نمی‌شوید. توصیه‌ می‌شود به طور مرتب و قبل از بروز مشکل آبریزش یا گرفتگی بینی، بینی‌تان را با سرم شستشو تمیز کنید؛ چراکه با همین کار ساده از 80درصد بیماری‌های گوش و حلق و بینی می‌توان پیشگیری کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی