[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

زیتون فقط همراه غذا مصرف شود!، روزنامه شیراز نوین

یکی از متخصصان طب سنتی نظر خود را درباره مصرف زیتون همراه غذا اظهار داشته است. زیتون همراه غذا از عاداتی است که بر رعایت کردن آن بسیار تأکید شده است.
زیتون از خوراکی‌هایی است که خوردن آن همراه غذا نه تنها منع نشده، بلکه توصیه شده است. اینکه چرا توصیه شده زیتون فقط همراه غذا مصرف شود، مطلبی است که در این قسمت به آن پرداخته شده است. متخصصان طب سنتی اعتقاد دارند خوردن زیتون همراه غذا باعث جذب ترکیبات بی‌نظیر زیتون می‌شود. ناصر رضایی‌پور، متخصص طب سنتی درباره زیتون اظهار داشت: ماده مؤثره زیتون، از ترکیبات فنلی است که در زیتون سبز فراوان است؛ ولی با تیره و سیاه‌شدن آن، کم می‌شود و متأسفانه در زیتون کنسروی و شور تقریباً وجود ندارد!
به‌گفته وی، این ماده مؤثره که خواص پرشمار زیتون را موجب می‌شود، در روغن زیتون فرابکر (تصفیه‌نشده و بودار) وجود دارد و با تصفیه‌شدن، حذف می‌شود.
این متخصص طب سنتی اضافه کرد: زیتون را فقط باید همراه غذا خورد تا ترکیبات فنلی آن، به‌خوبی جذب شوند و آثار مغذی آن‌ها ظاهر شود. زیتون آثار ضددیابتی، ضدسرطانی، ضدمیکروبی، کاهش فشار خون، محافظت از قلب و عروق و فعالیت آنتی‌اکسیدانی دارد.
رضایی‌پور افزود: زیتون را فقط باید همراه غذا خورد. زیتون و سبزی‌خوردن، تنها مواردی هستند که مصرف آن‌ها در کنار غذا، عموماً منعی ندارد.
وی توصیه کرد: از خوردن سالاد، ماست، ترشی‌های زیاد و نوشیدنی‌های مختلف در کنار غذای اصلی پرهیز کنیم و تا جای ممکن از زیتون، هویج پخته و سبزی خوردن استفاده کنیم، مگر آنکه منع پزشکی خاص یا توصیه ویژه‌ای داشته باشیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی