[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۲۹
  • دوره جدید

شهردار شیراز: شائبه رانت به اعتماد عمومی‌ آسیب می‌زند، روزنامه شیراز نوین

شهردار شیراز در آیین اعطای اعتبارنامه اعضای جدید هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان فارس گفت: به مجموعه شهرداری و سازمان نظام مهندسی ساختمان توصیه می‌کنم که مراقب ایجاد رانت باشند چون شائبه رانت به اعتماد عمومی ‌جامعه آسیب می‌زند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس اسکندرپور تأکید کرد: برای از بین بردن رانت راهی جز بازگشت به قانون و احترام به باورها و ارزش‌های جامعه نداریم بدین دلیل که رانت مثل موریانه سرمایه اجتماعی را نابود می‌کند.
وی خاطرنشان ساخت: برای حل مشکلات در حوزه‌های مختلف ضروری است که از خودمان شروع کنیم و این باور ایجاد شود که باید درست عمل کنیم و به کار درست نیز بها دهیم.
شهردار شیراز خطاب به اعضای جدید هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان فارس خواستار تعریف سازوکاری جهت رعایت انصاف و عدالت در توزیع سهمیه‌های خدمات مهندسی شد و افزود: طبق گزارش‌های دریافتی طی سال‌های اخیر توزیع سهمیه خدمات مهندسی مناسب و عادلانه نبوده است. در صورتی که مکانیسم‌ها نباید به‌گونه‌ای باشد که جمع کمی ‌از مهندسین منتفع و ظرفیت خدمات مهندسی تعداد کثیری از آنها خالی بماند.
مهندس اسکندرپور خاطرنشان ساخت: یکی از مهمترین علل مراجعه مالکین به شهرداری، عدم حضور مهندسین ناظر در پروژه پس از پرداخت حق‌الزحمه است. این موضوع می‌تواند جایگاه و حیثیت نظام مهندسی را بین شهروندان تضعیف کند. برای حل این مشکل نظام مهندسی و شهرداری باید به راه حلی مناسب برای اصلاح فرآیند حضور مهندسین ناظر در پروژه‌های محوله برسند.
شهردار شیراز با اشاره به کمبود میزان مشارکت مهندسین در انتخابات هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان فارس گفت: مشارکت تنها ۱۳ درصد از اعضای نظام مهندسی ساختمان در انتخابات پیام‌آور این است که هیئت مدیره جدید باید نقاط ضعف و مشکلات را شناسایی و جهت افزایش اعتماد جامعه مهندسی این موارد را برطرف کند.
همچنین در پایان این مراسم اعتبارنامه اعضای جدید هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان فارس برای مدت سه سال به آنها اهدا شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی